Верховний суд у середу, 3 квітня, вперше ухвалив рішення, яким визнав законним перехід релігійної громади з Української православної церкви Московського патріархату до Православної церкви України.
Про це повідомили у Верховному суді.
У суді повідомили, що частина мешканців села Калинівка на Житомирщині вирішила добровільно змінити канонічну приналежність, утім цей крок було оскаржено до суду.
Читайте: Росія активізує своїх агентів: зрадник Деркач зробив заяву щодо Московського патріархату
Суди першої та апеляційної інстанцій у задоволенні позову відмовили, тому справа пішла до Великої палати ВС.
Як розповіли УП адвокати, що представляли в суді ПЦУ, сьогодні Верховний суд ухвалив остаточне рішення про законність такого переходу.
"Загалом, важливість цього рішення для триваючого з 2019 року процесу переходу релігійних громад України з УПЦ МП до ПЦУ важко переоцінити, адже воно стане прецедентним для всіх інших подібних спорів та надасть впевненості у законності такого переходу релігійним громадам, які ще вагаються ухвалювати рішення про вихід з УПЦ МП", - зазначили юристи.
Захисники також звернули увагу, що в цьому рішенні надано відповіді на фундаментальні питання у такого роду правовідносинах: чи порушуються права колишнього настоятеля рішенням про перехід, яким чином визначається членство в релігійній громаді та у який спосіб визначається кворум під час загальних зборів членів релігійної громади.
На даний час тексту постанови ВП ВС у справі № 906/1330/21 (провадження № 12-38гс23) у Єдиному державному реєстрі ще немає.
Нагадаємо, що українські церкви відреагували на заяву РПЦ про "священну війну" проти України.
- Читайте також:
На Львівщині згоріла дерев'яна церква, визнана пам'ятником архітектури: фото і відео жахливої пожежі
В УПЦ МП мають дякувати Раді за заборону: в ПЦУ звернули увагу на хитрі заяви "філії РПЦ" в Україні
В е-церкві можна поставити е-свічку і подати е-записку: як працює ноу-хау