RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

22 грудня

Всі новини

У Раді визначились, як каратимуть за порушення правил мобілізації і військового обліку

Комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності при розгляді законопроекту №10379 про посилення відповідальності за військові правопорушення виключив кримінальну відповідальність та визначив розміри штрафів для громадян, посадових та юридичних осіб за порушення порядку мобілізації.

Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на коментар народного депутата з фракції "Слуга народу" Сергія Іонушаса.

Читайте також: Мобілізувати треба з 18 років: чи піде влада на цей крок

"Сьогодні ми рекомендували парламенту ухвалити законопроект №10379 за основу і в цілому з комітетськими правками. Зокрема, комітет запропонував виключити з проекту закону всі зміни до Кримінального кодексу, тобто, тюремних строків за ухилення від призову на військову службу з мобілізації не буде", - сказав Іонушас.

Він також повідомив, що Комітет визначив розмір штрафів за порушення правил військового обліку та мобілізації. За пропозиціями нардепів, за порушення правил військового обліку (стаття 210 Кодексу про адміністративні правопорушення) у мирний час передбачатиметься штраф від 3400 до 5100 гривень, повторно або в особливий період - від 17000 до 22500 гривень. Водночас, за порушення законодавства про оборону та мобілізацію (стаття 210-1 КУпАП) у мирний час планується встановити штрафи від 5100 до 8500 гривень для громадян, 17000-34000 гривень - для посадових та юридичних осіб. Під час воєнного стану штрафи становитимуть від 17000 до 22500 гривень - для громадян, від 34 000 до 59 500 гривень - для посадових та юридичних осіб.

У початковій версії законопроекту за ухилення від призову на військову службу з мобілізації, у тому числі відмова від проходження медичного огляду, передбачалася кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років. Також планувалося встановити значно вищі штрафи. Зокрема, порушення законодавства про оборону та мобілізацію у мирний час передбачало накладення штрафу на громадян та посадових осіб у розмірі 34 000 - 85 000 тисяч гривень, а в умовах особливого періоду - 153 000 - 204 000 тисяч гривень.

Раніше "Апостроф" розповідав про електронний кабінет військовозобов'язаного та е-повістки.

  • Вас також може зацікавити:

Кому з обмежено придатних не треба за новим законом повторно проходити ВЛК

Мобілізація 25-річних почалась: кому чекати повістку і кого не призовуть

Що буде з обмежено придатними - існує два варіанти

В Україні триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року - повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.