Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною. А в умовах повномасштабної російської агресії головним пріоритетом є захист країни від знищення.
Про це він написав у соцмережі Х, пояснюючи обмеження надання консульських послуг чоловікам за кордоном.
Читайте також: На українських чоловіків за кордоном чекає сюрприз з 23 квітня: що трапилось
"Як це виглядає зараз: чоловік призовного віку виїхав за кордон, показав своїй державі, що питання її виживання його не обходить, а потім приходить і хоче отримати від цієї держави послуги. Так не працює. У нас в країні війна", – написав Кулеба.
Крім того, як зазначив міністр, обовʼязок оновлювати свої документи в ТЦК існував і до ухвалення нового закону про мобілізацію.
"Якщо ці люди вважають, що хтось там, далеко на фронті, воює і віддає свої життя за цю державу, а хтось посидить за кордоном, але при цьому буде отримувати послуги від цієї держави, – то так це не працює", – зазначив Кулеба.
Глава МЗС наголосив, що перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною.
"Саме тому я вчора доручив вжити заходів щодо відновлення справделивого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном. Це буде чесно", – написав міністр.
За словами Кулеби, невдовзі МЗС надасть уточнені розʼяснення щодо порядку отримання консульських послуг в межах законодавства для чоловіків мобілізаційного віку в закордонних дипломатичних установах із наближенням до вступу в дію закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку” та після набрання ним чинності.
Раніше "Апостроф" розповідав, що нового в законопроєкті про мобілізацію для військових та їхніх сімей.
- Вас також може зацікавити:
Догляд військовозобов'язаного за сестрою: коли можуть дати відстрочку
Привілеї для обраних: скільки своїх помічників зможе забронювати нардеп
Ухилянтам готують космічні штрафи: Рада розгляне нові законопроєкти
В Україні триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року - повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.