Новий закон про мобілізацію, що набуде чинності 18 травня 2024 року, передбачає покарання за ухилення від мобілізації у вигляді підвищених штрафів.
Про це йдеться у поясненні адвокатки юридичної компанії "Riyako&Partners" Катерини Аніщенко, пише РБК-Україна.
Читайте також: В ТЦК можуть відмовити у відстрочці чоловіку дружини-інваліда: юристка назвала умову
За її словами, нинішнє законодавство також передбачає штрафи за ухилення військовозобов'язаних чоловіків від мобілізаційних вимог. Якщо людина не прийшла оновити дані у ТЦК, то на неї чекає штраф від 1,7 тис. до 5,2 тис. гривень.
Оновлені норми про мобілізацію, які запрацюють у травні, передбачають зростання розмірів штрафів у десять разів. Таким чином, суми підвищаться так:
- до 17 тис. - 25 тис. гривень за перше правопорушення;
- до 34 тис. - 59,5 тис. гривень - для посадовців та юридичних осіб.
За правилами, чоловіка можуть штрафувати у разі ігнорування повістки. Наступний після повістки документ, який надішлють громадянину, стане "вимога".
"Коли чоловік військовозобов'язаного віку не з'явився за повісткою, тоді ТЦК направляє запит у відділ поліції з проханням провести його адмінзатримання. Якщо цього протягом 5 днів не зробили, чоловіку надсилають ще один документ - "вимогу". Це вже не рекомендація, а зобов'язання прийти до військкомату", – пояснила юристка.
Інакше в ТЦК будуть змушені звернутися в суд із заявою про заборону керувати транспортом та накладення інших адмінстягнень на такого громадянина як на ухилянта.
Чоловіки призовного віку, які не з'явилися в ТЦК під час воєнного стану раніше, зараз мають при першому поході до військкомату сплатити штраф.
"Навіть якщо ви туди звертаєтеся, щоб отримати відстрочку. Різниця в тому, що після 18 травня суму доведеться сплатити вже вищу", – додає адвокатка.
Надалі після оновлення військово-облікових даних чоловікам надішлють постанови про накладення адмінстягнення.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, яким "казкам" про ТЦК не треба вірити.
- Вас також може зацікавити:
Вся інформація йде до ТЦК: які є важливі нюанси реєстрації шлюбу військовозобов'язаним
Кого з українців мобілізують у 2024 році: озвучені категорії
Нові правила мобілізації: яке обмеження для ухилянтів можуть залишити
В Україні одинадцятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у країні, що воює. Не варто забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.