Нещодавно президент підписав законопроєкт, який передбачає зміни в формуванні єдиного реєстру військовозобов'язаних, призовників та резервістів. Цей законопроєкт викликав занепокоєння в багатьох українців.
Про це розповіли експерти на сайті "Informator.ua".
Читайте також: Для військових створять "реєстр травм": у Міноборони розкрили подробиці
Що вказано у законі
"Президент підписав, 2 квітня, законопроєкт №10062, зараз це вже чинний закон номер №3549, де зазначаються зміни до єдиного реєстру військовозобов'язаних, призовників та резервістів. У ньому вказується, що дані усіх громадян України, там не уточнюються статі, тому йдеться і про чоловіків, і про жінок, віком від 17 до 60 років вноситимуться у реєстр", - роз'яснення надала адвокатка Марія Левченко.
"Але якщо ви прочитаєте другий пункт цієї статті, то там буде зазначено, що всі дані громадян України, які не є призовниками, військовозобов'язаними та резервістами - видаляються із цього реєстру", - наголошує юрист.
Дані про громадянина чи громадянку із податковою, міграційної служби й інших служб, надається до цього реєстру, далі все зіставляється - чи є людина призовником, військовозобов'язаним чи резервістом. Якщо особа не має такого статусу, то ці дані видаляються.
Тому, якщо жінка не є військовозобов'язаною, її дані з цього реєстру будуть видалятися. З огляду на цю інформацію, можна зробити висновок, що в нас немає приводу для переживань.
Раніше "Апостроф" писав про те, як переоформити авто під час війни.
- Вас може зацікавити:
Військові можуть поїхати у відпустку за кордон: як отримати дозвіл
Що чекає військовозобов’язаного, якщо не оновити дані у ТЦК: пояснення юриста
Оновлення статусу: що робитимуть в армії придатні для виконання специфічних завдань