Результати голосування в Німеччині на парламентських виборах чітко показали поділ у політичних поглядах суто по кордонах ФРН та НДР.
Блогер-аналітик, старший лейтенант сухопутних військ Армії оборони Ізраїлю, учасник Другої ліванської війни та операції "Литий свинець", військовий аналітик Ігаль Левін вважає це наочним прикладом соціального експерименту у кілька поколінь.
На його думку, у ФРН спочатку вина була колективною: їм пояснювали, що тільки через колективну спільну працю можна відродити Німеччину.
"І ця політика принесла плоди: німці не просто повстали з попелу зруйнованої та окупованої Німеччини, а й створили одну з найсильніших та найрозвиненіших держав Європи", - вважає Левін.
У НДР, на його думку, все пішло по-іншому, бо було офіційно оголошено, що винні лише нацисти та НСДАП, що колективна вина — це буржуазна вигадка.
"Такий підхід виховав серед перших відповідальних громадян, а серед других — інфантилів, які вважають, що вони нічого не повинні, зате всі повинні їм, а чарівна держава має прийти і все за них зробити. Саме тому вони так ласі на солодку популістську патоку німецьких правих з "Альтернативи". У той час, як уже третє покоління жителів ФРН голосує за християнських консерваторів — тих, хто за відповідальність, за працю, за місце та внесок кожного у спільну справу", - резюмував Левін.
Раніше "Апостроф" писав про те, що у Німеччині за результатами виборів вимальовується новий канцлер.