У турецькому Діярбакирі археологи знайшли саркофаг римської доби. Увагу вчених привернуло зображення мальтійського хреста.
Про це розповідає Аncient origins.
Читайте також: У Болгарії знайшли залишки міста часів Давнього Риму: що відомо
Саркофаг було знайдено між вежею спостереження у знаменитих оборонних стінах міста та церквою Святого Георгія. Це перший випадок, коли в Діярбакирі знайшли саркофаг часів Римської імперії, що робить його надзвичайно важливою історичною знахідкою.
На саркофазі висічено чудово збережений Мальтійський хрест. Цей релігійний символ пов'язаний із середньовічним християнством і хрестовими походами, хоча його історія сягає набагато більш глибокої коріння. Цей конкретний хрест незвичайний тим, що він має шість сторін, тоді як більшість версій Мальтійського хреста мають вісім або чотири сторони.
Кам’яна труна розміром майже сім футів (понад два метри) у довжину та 32 дюйми (82 сантиметри) у висоту була висічена з цільного шматка вапняку й увінчана двома важкими кришками, розташованими поруч. Його стиль конструкції унікальний, і саме це допомогло дослідникам ідентифікувати його як витвір рук майстрів римської доби.
Розкопки, в результаті яких був знайдений саркофаг, були пов’язані з поточним проектом реставрації в Діярбакирі, який зосереджений на відновленні тришарових стародавніх стін, які оточують найстарішу частину міста.
Нагадаємо, у Британії знайшли скульптуру віком 1800 років.
- Вас також може зацікавити: