RU  UA  EN

Вівторок, 28 січня
  • НБУ:USD 41.70
  • НБУ:EUR 43.45
НБУ:USD  41.70
Суспільство

Новини

28 січня

Всі новини

Вчені відтворили обличчя китайської людини, що жила 5 тисяч років тому

Китайські вчені цифровим способом відтворили контури обличчя та риси обличчя людини з культури Хуншань періоду неоліту, який жив приблизно 5 тисяч років тому. Використовуючи передову 3D-технологію, обличчя 25-30-річного чоловіка було відтворено з відносно добре збереженого черепа.

Про це повідомляє The Greek Reporter.

Дослідники, використовуючи свої знання і досвід, залучили фахівців з різних галузей – антропології, анатомії, інформатики та мистецтва. Вони визначили стать, вік людини та змогли відтворити риси обличчя аж до кольору очей, шкіри та волосся.

Антропологи допомогли з контекстними знаннями про культурні ознаки та спосіб життя, тоді як анатоми допомогли зі структурою черепа та іншими деталями обличчя. Вилучення та вивчення стародавньої ДНК було важким завданням, як і підтвердження, зважаючи на відсутність деталей і письмових записів.

"Це перша реконструкція, заснована на черепі справжнього предка Хуншань. Реконструйоване обличчя можна вважати найбільш близьким до реальності, досягнутим на сьогоднішній день", – сказав один з дослідників Лі Хіабо.

Культура Хуншань, яка виникла на північному сході Китаю, відома тим, що стала ключовим історичним перетворенням у розвитку раннього китайського суспільства з важливим зрушенням у напрямку державотворення в стародавньому Китаї.

У 2023 році ретельні розкопки виявили велике поселення та сотні менших місць, число яких перевищує 500 лише в провінції Ляонін. Культура періоду пізнього неоліту Хуншань (приблизно 6,5 -5 тисяч років тому)поширилася на площу 200 тисяч квадратних кілометрів басейну Західної річки Ляохе.

Хуншаньські поховальні артефакти, відомі своїм різьбленим нефритом, зокрема драконами-свинями та ембріонами драконів, є одними з найдавніших прикладів обробки нефриту. Саме тут були знайдені найдавніші приклади фен-шуй.

Наразі 3D-революція в Китаї, спрямована на реконструкцію археологічних пам’яток і формування ключової ролі в його історичній реконструкції, триває повним ходом і досягла значного прогресу. На початку цього року, у травні, в Музеї Хунань у Чанші кілька археологів показали цифрове 3D-зображення Сінь Чжуй, бездоганно збереженої мумії віком 2,2 тисячі років.

У вересні археологи з провінції Хенань надали реконструкцію облич двох неолітичних людей з району Хуанхе – перша людина жила приблизно 5,60 тисячі років тому, а остання – 4 тисячі років тому.

Нагадаємо, раніше вчені реконструювали обличчя єгипетського фараона Аменхотепа I, який правив 3,5 тисячі років тому і відомий як засновник Долини царів.