На початку вересня Азербайджан почав нарощувати військову присутність вздовж лінії розмежування з Нагорним Карабахом і кордоном з Вірменією, "переганяючи" ударні вертольоти "Мі-17", танки та інше озброєння, і сьогодні, 19 числа, Баку оголосило про початок "спеціальної військової операції" у Карабахському регіоні.
"Апостроф" пише, що зараз відбувається на кордоні Вірменії та Азербайджану.
Читайте: У Вірменії розпочали термінову мобілізацію: війська перекидають до кордону з Азербайджаном, відео
Приводом для початку бойових дій, за версією Азербайджану, став обстріл позицій з боку ЗС Вірменії в Карабаху, мінування у регіоні та зміцнення бліндажів.
Однак конкретним епізодом, який спричинив збройну ескалацію, став підрив автомобіля державного агентства автомобільних доріг на дорозі Ахмедбейлі-Фізулі-Шуша.
"З метою забезпечення положень Тристоронньої заяви, припинення широкомасштабних провокацій у Карабахському економічному районі, роззброєння та виведення формувань збройних сил Вірменії з наших територій... а також відновлення конституційного ладу Азербайджанської Республіки, в регіоні розпочато антитерористичні заходи локального характеру", - заявило Міноборони Азербайджану.
Також у МО додали, що в рамках заходів із застосуванням високоточної зброї на передній лінії та у глибині знищуються позиції формувань збройних сил Вірменії, їх довготривалі вогневі точки, а також бойові засоби та об'єкти військового призначення.
Міністерство закордонних справ Вірменії закликало російські миротворчі війська в Карабахському регіоні втрутитися та зупинити "повномасштабну агресію" Баку, проте російські "миротворці", порушуючи всі домовленості, вирішили не заважати проведенню СВО Азербайджану, давши добро на обстріл лінії зіткнення.
У Держдумі РФ заявили, що доки російським миротворцям самим нічого не загрожує, вони не мають права застосовувати зброю. У той же час, офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова просить забезпечити безпеку російським миротворцям, які були розміщені в Карабаху.
Війська Азербайджану почали обстрілювати фактичну столицю невизнаного Нагірного Карабаху місто Степанакерт, а ЗС Вірменії в свою чергу завдали удару по артилерійських установках на Агдамському напрямку.
Після цього в Єревані почалися протести. Декілька сотень людей вийшли на площу перед будівлею уряду Вірменії. Вони звинувачують прем'єр-міністра Нікола Пашиняна у тому, що його "зрадлива політика" призвела до нинішньої ситуації.
Сам Пашинян вийшов у прямий ефір і заявив, що Єреван не має наміру вступати у повномасштабну війну з Азербайджаном. Паралельно керівництво т.зв. "Нагірно-Карабахської республіки" звернулося до Азербайджану з пропозицією розпочати переговори.
Омбудсмен Нагірного Карабаху Гегам Сепанян заявив, що в результаті обстрілів з боку Азербайджану одна дитина загинула, ще 8 отримали поранення. Пізніше він додав, що кількість постраждалих серед мирного населення в Нагірному Карабаху зросла до 23, двоє загинули.
Також оборонне відомство показало кадри знищення артилерійської установки ЗС Вірменії, яка, як стверджується, взяла на приціл громадянську інфраструктуру Азербайджану.
Тим часом в адміністрації президента Азербайджану попередили, що антитерористичні заходи буде продовжено, якщо незаконні формування в Карабаху не складуть зброю.
Нагадаємо, раніше ми писали, що Азербайджан стягував до вірменського кордону різні види артилерії, танки та велику кількість військових вантажівок із символами та "∀".
- Вас може зацікавити:
Армія РФ таємно передає вірменським провокаторам у Карабаху сотні китайських дронів
ЗМІ розповіли про інтерес великих французьких компаній у конфлікті в Карабаху
Ніякого "Нагірного Карабаху" немає: Азербайджан знущався з Міноборони РФ