США можуть залишитися осторонь, якщо Європа в майбутньому опиниться у війні з Росією. Такий сценарій стане найбільшим геополітичним подарунком, який Вашингтон коли-небудь робив Путіну.
Про це пише військовий аналітик Майкл Кларк у статті для Sky News.
Він зазначає, що адміністрація Дональда Трампа, схоже, вже розглядає можливість поступок на користь Росії, які були б немислимими три роки тому. Одним із таких потенційних сценаріїв є ослаблення НАТО.
За словами експерта, з військового точки зору, ситуація для Києва не є катастрофічною.
"Російські територіальні здобутки сповільнилися до мінімуму з листопада минулого року. Втрати армії РФ сягають у середньому 1 500 осіб на день. Вони майже – але ще не повністю – взяли Торецьк. Попри місяці спроб оточити інші стратегічно важливі міста, Часів Яр і Покровськ, російські війська залишаються за їхніми межами", – зазначив Кларк.
Масовані авіаудари РФ по українській енергетичній інфраструктурі не призвели до капітуляції Києва, хоча ця зима стала найважчою для України з початку вторгнення, вважає він. Водночас у Чорному морі Україна здобула стратегічну перемогу.
"Україна витіснила російський флот із західної частини Чорного моря, що дозволило зберегти життєво важливі торгівельні маршрути з Одеси до Середземного моря та Дунайського басейну. Це стратегічна битва, яку Україна беззаперечно виграла", – пише аналітик.
Але маючи велику матеріальну допомогу з боку Ірану, Північної Кореї та Китаю, Росія, очевидно, готова продовжувати війну, навіть попри поточні тенденції, що її власна економіка буде досить хиткою до кінця цього року.
Якщо західні держави, особливо Сполучені Штати, продовжуватимуть надавати попередній рівень підтримки, то Україна також зможе продовжувати боротьбу, навіть маючи більш обмежений запас живої сили.
"Але поле бою більше не має значення. Політичний ландшафт різко змінився під Києвом та його ключовими союзниками в Європі. США, схоже, раптово змінили свою позицію під керівництвом Дональда Трампа, і тепер підштовхують Україну до дуже швидкого, так званого, "мирного договору", - зазначає Кларк.
За його словами, адміністрація Трампа може змінити підхід США до війни, змушуючи Україну піти на "швидкий мир", що вигідний Кремлю. На думку аналітика, Кремль може отримати значні вигоди від такої зміни курсу Вашингтона. Москва має високі шанси не лише зберегти свої територіальні здобутки, а й отримати контроль над частинами України, які ще не завоювала. Окрім того, вона може домогтися часткового зняття санкцій, повернення американських інвестицій та відновлення членства в G7, яка знову стане G8.
Однак головною перевагою для РФ може стати ослаблення військового виміру НАТО в трансатлантичному регіоні.
"Це означає, що якщо Європа в майбутньому опиниться у війні з Росією, США можуть залишитися осторонь. Такий сценарій стане найбільшим геополітичним подарунком, який Вашингтон коли-небудь робив Москві", – зазначив Кларк.
За його словами, радянські та пострадянські лідери – від Сталіна до Горбачова – прагнули такого результату, але ніколи не були до нього так близько.
"Путін може відчути, що це вже у нього в руках, незалежно від подальшого розвитку подій в Україні", – підсумував експерт.
Як повідомляв "Апостроф", Трамп зробив нову заяву про серйозні перемовини з Путіним щодо завершення війни в Україні та відновлення співпраці США та РФ.