Проросійська партія SMER, яку очолює колишній прем'єр-міністр Роберт Фіцо, перемогла на парламентських виборах в Словаччині.
Про це пише місцеве видання Aktuality.
Незважаючи на дослідження соціологів та дані екзит-полів, проросійська партія SMER перемогла на парламентських виборах, набравши 23,29%. На другому місці опинилася політична сила "Прогресивна Словаччина" з результатом у 17,07%. Цю партію пов'язують з чинною президенткою Зузаною Чапутовою.
Читайте також: На межі ескалації: чи зможуть Польща та Україна знову дружити
На третьому місці партія "Голос" експрем'єра Петера Пеллегріні з 14,96%. Експерти попереджають, що політична сила може увійти до коаліції, сформувавши більшість як з проросійськими, так і прозахідними силами. Згідно таких результатів, розподіл мандатів може виглядати наступним чином:
- SMER – 42;
- "Прогресивна Словаччина" – 31;
- "Голос" Пеллегріні – 27;
- блок Матовича – 16;
- християнські демократи – 13;
- SaS – 11, Словацька національна партія – 10.
Експерт Дмитро Шеренговський, коментуючи парламентську кампанію у Словаччині, зазначив, що на виборах перемогла партія "Make Slovakia Great Again". Разом з тим, це ще не свідчить про те, що проросійська сила Фіцо отримає повну владу в країні, оскільки їй потрібно домовлятися про створення коаліції.
"Виглядає, що Голос Петера Пелегріні взяв золоту акцію і тепер буде диктувати якою буде більшість. Попередня коаліція мала побиті горщики між Шімечком та Пелегріні, і бажання Фіцо зіграти в all-in, будуть клеїти саме Smer-Hlas та ще, можливо, SNS, щоб більшість взяти. Одним словом в Центрально-Східну Європу приходять важкі часи. Для нас також", - резюмував експерт.
На результати виборів у Словаччині також відреагував директор Інституту центральноєвропейської стратегії Дмитро Тужанський. За його словами, перемога партії Фіцо означає реванш в країні, до якого призвели самі словаки. Ба більше, як зазначає Тужанський, реваншу прагнуть виборці трьох партій SMER, SNS та HLAS.
"Саме між виборцями цих 3-х політичних сил найбільше схожого. Не виключаю, що це може бути використано, як аргумент. Пригадуєте, як було в Україні, коли формували "ширку"? Це було під гаслами єдності країни і все таке", - додав аналітик.
Варто зазначити, що на 15 жовтня у Польщі також заплановано парламентські вибори.
Раніше ми розповідали, що польський МЗС викликав посла України через скандальну заяву Зеленського.
Вас може зацікавити:
Зерно спотикання: чому Україні не варто сваритися з сусідами
Від друзів до позовів: чого чекати від зернових розбірок Києва з сусідами
Україна подала позови в СОТ проти Польщі, Угорщини та Словаччини: що відомо