RU  UA  EN

Субота, 15 лютого
  • НБУ:USD 41.28
  • НБУ:EUR 42.95
НБУ:USD  41.28
Світ

Новини

15 лютого

Всі новини

Європа таємно працює над планом відправки військ в Україну, - АР

Фото: з відкритих джерел

Дедалі більше стурбована зміною США своїх пріоритетів безпеки, група європейських країн таємно працює над планом відправки військ в Україну для того, щоб гарантувати безпеку після війни.

Про це повідомила агенція AP.

Велика Британія і Франція перебувають на передньому краї цих зусиль. Країни, які беруть участь у переговорах, не хочуть поступатися і давати перевагу російському диктатору Володимиру Путіну, якщо він погодиться вести переговори про припинення війни.

Європейці почали вивчати, які сили можуть знадобитися, ще близько року тому, але зараз відчуття терміновості зросло. Зокрема, вони бояться, що Трамп може піти по їхніх головах і навіть переступити через Україну, щоб укласти угоду з Путіним.

Багато чого в тому, як можуть виглядати ці сили і хто братиме участь у відправленні контингенту, залежатиме від умов мирного врегулювання. Італія має конституційні обмеження на використання своїх військ. Нідерланди потребуватимуть зеленого світла від свого парламенту, як і Німеччина, чия позиція може змінитися після виборів 23 лютого, які приведуть до формування нового уряду. Польща також поки що поводиться обережно у цьому питанні.

"Ми знаходимося на дуже ранній стадії", — сказав міністр оборони Естонії Ханно Певклур у кулуарах Мюнхенської конференції з безпеки.

Хоча тривають різні дискусії та чутки, для європейських союзників "критично важливо" зрозуміти, як виглядатиме лінія зіткнення в Україні, перш ніж приступати до плану, сказав Певкур. За його словами, якщо Росія і Україна скоротять свої сили на лінії фронту до "пари тисяч" з обох сторін, то "для Європи не проблема бути там". При цьому Певкур підкреслив, що реалізувати план буде набагато важче, якщо війна залишиться у гарячій стадії.

Експерти та офіційні особи попереджають, що за нинішніх обставин європейці повинні будуть розгорнути потужний і значний контингент, а не групу миротворців, як "блакитні каски" ООН.

"Це має бути реальна сила, щоб росіяни знали, що якщо вони колись її випробують, то будуть розчавлені. І ви можете бути впевнені, що Росія піде на це", – сказав минулого місяця колишній командувач армією США в Європі Бен Ходжес.

Як повідомляв "Апостроф", позиція США стосовно відправки військ в Україну лишається незмінною. Таких планів у Вашингтона немає.