Ракета "Сармат", яку в росії розробляють вже 13 років, є усього лише модернізацією радянської ракети Р-36М, створеної на КБ "Південне". Її можуть прийняти на озброєння та поставити в шахту, але це буде абсолютно сира розробка, оскільки за всі ці роки був лише один тактичний пуск ракети "Сармат".
Про це в ефірі Апостроф TV заявив головний редактор програм інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Олег Катков.
"Давайте будемо чесними. Якщо вона комусь і загрожує, то тільки тим, що хтось лусне зі сміху. В чому справа? Насправді там є певна прогресія. Ще три роки тому путін заявив, що ця ракета може бити через Південний полюс до США. Напевно, йому хтось таки подарував лінійку та глобус, і він зрозумів, що дальності польоту ракети "Сармат" у 18 тисяч кілометрів не вистачає, тому що там відстань близько 30 тисяч кілометрів. У цьому році він про це заявляти не став", - пояснив Катков.
Крім того, дату завершення робіт по створенню "Сармату" постійно переносять. Ракету почали розробляти ще у 2009 році. Завершити цей процес обіцяли в 2018 році.
"Потім ці строки переносилися на 2020 рік. Потім путін обіцяв, що буде перший комплекс десь у 2022 році. Зараз він говорить про те, що буде наприкінці цього року. Ми бачимо, що ця розробка постійно переноситься. Справа ще в тому, що насправді це не якась нова розробка, це звичайна Р-36М. Та сама, яка була в 70-х роках створена на дніпровському КБ "Південне". У "Сарматі" використовується модернізований двигун цієї ракети, вона у тих самих масогабаритах. Фактично, це її чергова модернізація", - наголосив експерт.
За словами Каткова, за весь цей час з 2009 року був зроблений лише один тактичний пуск ракети "Сармат".
"Для того, щоб прийняти ракету такого класу на озброєння, рф, коли вони розробляли ракету "Булава", знадобилося близько 30 пусків. Радянський Союз, коли випробовува ракету Р-36, робив 50 практичних пусків. Тут після одного - і ми не знаємо, наскільки він був успішним, - уже говорять, що вона буде прийнята на озброєння. Я не буду сперечатися з тим, що формально її можуть прийняти на озброєння та гордо поставити в шахту. Але це буде абсолютно сира ракета, яка є лише модернізацією розробки й на створення якої пішло 13 років. А, наприклад, у Радянського Союзу для розробки Р-36 знадобилося близько 5-8 років. Ми просто бачимо стабільну деградацію. На мій погляд, всі ці історії про "Сармат", давайте будемо відвертими, це нові страшилки деменційного діда", - продовжив експерт.
Тим часом в росії заявили про наміри розвивати робототехніку.
"Чудова заява для країни, в якої немає виробництва процесорів. У них єдиний процесор, який був, це процесор "Ельбрус", який був настільки російським, що вироблявся на Тайвані. Там була справа в тому, що на тайванській фабриці була сучасна технологія - 28 нанометрів. А в росії максимально, що вони за весь цей час змогли попри вливання мільярдних коштів у власну базу виробництва електроніки, це 90 нанометрів. Для розуміння, це рівень початку 2000-х років. В роботі-пилососі процесори потужніші", - резюмував Катков.