Досвідчені дачники знають багато способів, як захистити врожай від шкідників та небезпечних хвороб. Хтось використовує настоянку з лушпиння цибулі , а інші – добрива на основі бананової шкірки. theLime підібрав прості поради, як врятувати помідори після сезону дощів.
Як відомо, наприкінці літа температура повітря вночі суттєво знижується, а також все частіше бувають сильні опади. У зв'язку з цим існує ризик втратити врожай помідорів через фітофтору – небезпечне захворювання садових культур, причиною якого часто стають грибкові мікроорганізми, спори яких за сприятливих умовах швидко розносяться по ділянці. Щоб зберегти овочі, можна спробувати різні обприскування.
1. Сольові обприскування
Для приготування такого розчину необхідно в 10 л води розчинити 1 склянку кухонної солі. За допомогою такого обприскування на листках утворюватиметься захисна плівка, яка перешкоджатиме потраплянню інфекції.
2. Часникові обприскування
На 10 л води беремо 1-1,5 склянки подрібнених зубків часнику та різної зелені. Часник у воді настоюємо цілий день, потім проціджуємо і додаємо 1,5-2 г марганцівки.
Щоб спори грибка загинули, часникові обприскування слід проводити раз на 12-15 днів.
3. Обприскування на основі молока та йоду
У 10 л води необхідно розчинити 1 л нежирного молока та 20 крапель йоду. Справа в тому, що йод добре впливає на листя та прискорює дозрівання плодів.
4. Обприскування на основі попелу
Цю процедуру проводять тричі на сезон. На 10 л води потрібно піввідра попелу. Настоюємо три дні, періодично перемішуючи. Доливаємо води до об'єму 30 л, додаємо 30-35 г господарського мила. Проціджуємо та обприскуємо кущі з помідорами.
5. Кефірні обприскування
Таку процедуру бажано повторювати щотижня. У 10 л води розводимо 1 л кислого молока, яке протягом двох діб повинне перебродити. Ретельно перемішуємо і потім розпорошуємо.
6. Обприскування настоєм гриба-трутовика
Для приготування розчину знадобиться 1 л води та 100 г гриба-трутовика. Підсушені гриби пропускаємо через м'ясорубку або подрібнюємо ножем. Заварюємо в окропі, чекаємо, поки розчин охолоне. Після охолодження настій проціджуємо. Обробляти їм рекомендується раз на 10 днів вранці у тиху, безвітряну погоду.
- Раніше ми розповіли, як зберегти цибулю та часник від гниття, щоб долежали до нового врожаю.
- Читайте також на theLime, як і де зберігати зелені помідори, щоб вони швидше почервоніли.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.