Гортензії, як і багато інших квітів, потребують правильного та якісного догляду. Лише за дотримання цієї умови вдасться отримати пишне цвітіння та здорові рослини, які будуть радувати око. Раніше ми вже розповідали, які квіти треба обов'язково вкривати на зиму, а цього разу поділимося загальними правилами осінньої обрізки гортензій різних сортів.
Читайте також: Чи потрібно щороку викопувати тюльпани: поради досвідчених квітникарів.
Обрізка деревоподібної гортензії
Слід пам'ятати, що є так звана санітарна і формуюча обрізка квітів. Під час першої видаляємо всі слабкі, пошкоджені та тонкі стебла, оскільки вони не потрібні. Друга формуюча обрізка потрібна для того, щоб цвітіння було пишним і шапки рослин були великими. Вкорочуємо усі сильні пагони до 2-4 пар розвинених бруньок - це близько половини пагона. Після того, як прибрали довжину, проріджуємо крону і залишаємо лише 15-20 здорових сильних пагонів для того, щоб у наступному році отримати великі суцвіття.
Обрізка крупнолистної гортензії
Такий вид квітів цвіте на пагонах минулого року, тому на етапі обрізання варто зберегти бруньки. Прибираємо лише верхівку і залишаємо бруньку. Обдивляємося пагін, шукаємо розвинуту бруньку та обрізаємо за кілька сантиметрів над нею. Таку дію повторюємо з усіма суцвіттями. Коли листя на кущі опаде, рослину необхідно укрити на зиму.
Читайте на тему: Коли вкривати троянди на зиму: досвідчені квітникарі не роблять цього до стійких приморозків.
Обрізка мітлоподібної гортензії
У догляді вона схожа до деревоподібної: проводимо санітарну і формуючу обрізку, прибираючи довжину. Відмінність полягає лише у тому, що санітарну обробку проводимо лише на верхній частині квітів. Тут опираємося на те, яку висоту куща хочемо залишити, а не на те, де розташовані бруньки на стеблах. Також після обрізки не забудьте підгодувати кущ та укрити, щоб мати змогу насолодитися пишним цвітінням у наступному сезоні.
- Також ми розповідали, як правильно обрізати ягідні кущі на зиму, які пагони обов'язково треба видалити.
Цікаві новини для вас:
- Чи потрібно викопувати жоржини на зиму: практичні поради, щоб зберегти квіти.
- Восени проросли тюльпани через теплу погоду: що робити в такому випадку.
- Сіємо озимі і готуємо грядки до зимівлі: місячний календар городника на листопад 2023.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.