Погляд

На Заході прийнято принципове рішення "задушити путіноміку"

Російський журналіст розповів, чому США та Європа не скасують санкції проти РФ

Російська економіка продовжує стрімко падати, а спроби Путіна заручитися підтримкою західних політиків зазнають невдачі Фото: EPA/UPG

Європейський Союз висловив готовність продовжити санкції проти Росії до 31 січня 2017 року. І хоча офіційне рішення з приводу пролонгації обмежувальних заходів ще не прийнято, експерти не сумніваються, що ЄС зуміє подолати внутрішні суперечності. А ось питання, чи будуть санкції діяти після 31 січня, є відкритим. Однак відомий російський журналіст і блогер Олександр Сотник упевнений, що поки Путін буде вести війну, Європа і США санкції не скасують.

Санкції, точніше – повільне задушення і без того напівживої російської економіки – головний біль нинішнього режиму. "Імпортозаміщення" виявилося фейком, а сьогодні (22 червня, - "Апостроф") стало відомо, що експерти з ВШЕ очікують продовження рецесії в Росії зі зниженням ВВП до 2% у 2016 році.

Реляції про "намацування дна" - фіговий листок для довірливих телеглядачів, яких стає все менше: адже одна справа – дивитися красиві графіки по телевізору, і зовсім інша – рахувати дрібні гроші в кишенях і жахатися, дивлячись на цінники в магазинах і на рахунки за зростанням тарифів ЖКГ.

Мінські угоди Путіним виконані не будуть. При ньому можна забути і про повернення Криму. Війна на Донбасі так і буде то тліти, то розгорятися з новою силою. Нестабільність в Україні – те, що необхідно Путіну. З наскоку перемогти за допомогою "Новоросії" та "російського миру" в нього не вийшло, тому він буде підтримувати напруженість в Україні – з надією, що український народ одного разу втомиться і "пожене Порошенко".

Думаю, не пожене – хоча б тому, що українці не стануть підігравати Кремлю, полегшуючи життя луб’янскому диктатору. Не дадуть вони йому такого "щастя" - зійти на трибуну і тріумфально констатувати: "Ну, я ж казав! Тепер-то ви бачите?.."

Європа та США санкцій не скасують. Доти, доки Путін буде вести війну і використовувати реваншистську риторику – скільки б він не вливав грошей платників податків у продажних західних політиків, – його зусилля будуть марними. І ніякі високооплачувані "друзі-співучасники" в особі Саркозі або Шредера йому не допоможуть. Принципове рішення "душити путиноміку" прийнято, і від нього ні в Європі, ні в США не відступлять. А після зміни кабінету в Білому Домі у Вашингтоні тиск на Кремль якісно посилиться.

Якщо Обама і Керрі роблять ставку на "м'яку силу", то за будь-якої нової президентської Адміністрації США про це можна буде забути. Звичайно, Європа втрачає на санкціях, але ці втрати не критичні, чого не скажеш про економіку Росії, що задихається. Причому, найцікавіше – в тому, що путінські "контр-санкції" тільки посилюють і без того важке становище. Тож і в 2017 році "улюкаївська братія" продовжить шарити руками по "дну", намагаючись намацати твердий ґрунт, але буде незмінно натикатися на чергове продовження санкцій.

Читайте також

Телеграмна війна: чи заблокують ключовий російський месенджер в Україні

Российская соцсеть Телеграм потенциально опасна для Украины

Пошук "Патріотів": що НАТО пообіцяв Україні

Министр иностранных дел Дмитрий Кулеба приехал в НАТО просить ЗРК Patriot, что ему ответили