Що готує 2021-й? На потенційних інвесторів чекає підвищення цін за квадратний метр. І це логічно. Адже щороку ринок нерухомості диктує свої правила, яким мусять слідувати забудовники, аби не опинитися у грошовій пастці. Чому зростає ціна квартир на первинному ринку, які основні фактори на це впливають - читайте у нашому матеріалі.
Експерти прогнозують, що ціна на квартири у Києві зростатиме поступово. Найбільший попит має нерухомість на первинному ринку, а саме - великі житлові комплекси, об'єднані загальною концепцією (архітектурні рішення в єдиному стилі, інфраструктура, закрита територія тощо). Зараз на ринку столиці більш як 100 різних об'єктів. Це дозволяє інвесторам обрати комфортне для них місце розташування квартири та прийнятну ціну. Великий попит мають квартири невеликої площі.
“Ми будуємо житлові комплекси для людей, де намагаємося максимально ефективно використати весь простір. Та створюємо спокійну та приємну атмосферу для забезпечення добробуту мешканців. Наші спеціалісти враховують сучасні тенденції. Для цього ми залучаємо спеціалістів із Литви, які розробляють концепцію проєктів та здійснюють технічний нагляд за роботою підрядників”, - розповідає Едуард Соколовський, генеральний директор компанії “Столиця Груп”.
Тенденція підвищення чи зниження ціни залежить від кількох основних факторів:
1. Репутація забудовника. Якщо в історії є уже здані вчасно в експлуатацію будинки - це показник надійності та відповідальності.
2. Готовність будинку. Залежить від стадії будівництва (чи це тільки котлован, чи майже готовий будинок).
3. Район, де будують чи побудували будинок. Центр, околиця. Інфраструктура: чи є поблизу метро, зупинки громадського транспорту, парки, закрита територія тощо.
4. Матеріали, які використовують для будівництва багатоповерхівки (цегла чи панель, теплоізоляційні та звукові характеристики).
5. Сезонні коливання попиту та активності ринку нерухомості. Ціни можуть рости або падати навіть до 10-20%.
Фінансова стійкість та економіка країни - це один із важливих чинників, від чого залежить підвищення чи зниження ціни. А на це впливає низка внутрішніх і зовнішніх факторів. Економічна стабільність у державі та впевненість у майбутньому дає можливість банкам надавати іпотечні кредити на прийнятних умовах для потенційних покупців квартири, тим самим збільшуючи платоспроможний попит на ринку нерухомості Києва та України.
“Якщо дивитися статистику за новобудовами у Києві - всі ціни у гривнях за останні три місяці йдуть вгору. Наприклад, середня вартість квадратного метра станом на лютий 2020 року - 24 тисячі 500 гривень. Станом на січень 2021 року - 28 тисяч гривень. В доларах ця цифра виходить незмінна - $990. Але якщо аналізувати ринок, то за останні два з половиною роки ціна за квадратний метр змінилася на $200. Приміром січень 2018 року - $810., в кінці року стало $850", - розповідає Олександр Босенко, юрист з нерухомості, адвокат АО Constructive lawyer
Також на ціну житла впливає попит, який насамперед залежить від платоспроможності, та зростання внутрішньої міграції українців до Києва. Якщо ж купівельна спроможність людей буде збільшуватися - відповідно і ціна буде зростати. Чимало людей хочуть "утекти" зі старих неякісних будинків та при можливості отримати від держави знижку чи кредит.
Ще один із факторів зміни цін на житло - зростання вартості послуг підрядників, які наймають висококваліфікованих працівників та використовують якісні матеріали для будівництва.
"Ми залучаємо до всіх процесів компетентних підрядників, які своєю чергою наймають на роботу кваліфікованих працівників, зарплата яких має конкурувати із Чехією чи Польщею. У нас чимало матеріалів та комплектувальних надходять з-за кордону. Зазвичай - це віконні системи провідних світових брендів, теплоізоляційні матеріали, сантехнічне обладнання. Також ми встановлюємо газові дахові котельні, що дозволяє мешканцям не залежати від комунальних підприємств, що постачають тепло та гарячу воду. Усі ці заходи призводять до зменшення вартості опалення та гарячої води, що є приємним бонусом для наших покупців. Все це не може не впливати на кінцеву ціну квадратного метру", - розповідає Едуард Соколовський, генеральний директор компанії “Столиця Груп”.
Отож, підсумовуючи, фахівці радять ретельно ставитися до вибору майбутнього помешкання. Якщо вам пропонують найнижчу ціну за квадратний метр на ринку нерухомості – це уже має насторожити. Тому обов’язково перевірте репутацію забудовника та усі необхідні документи.