RU  UA  EN

Вівторок, 3 грудня
  • НБУ:USD 41.30
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.30
Суспільство
Погляд

Український інститут майбутнього призначить стипендію ім. Сергія Нижного

Стипендію отримають 10 слухачів онлайн-курсу Школи державної політики ім. Лі Куан Ю

Стипендію отримають 10 слухачів онлайн-курсу Школи державної політики ім. Лі Куан Ю Фото: Getty images

Український інститут майбутнього (UIF) оголошує про призначення стипендії ім. Сергія Нижного десятьом слухачам онлайн-курсу Школи державної політики ім. Лі Куан Ю при Національному університеті Сінгапуру (Lee Kuan Yew School of Public Policy (National University of Singapore). Курс розпочнеться в березні 2021 року.

У січні 2021 року цей світ покинув юрист Сергій Нижний, натхненник кадрових проєктів, професіонал, який прагнув змін у країні та виступав за підготовку фахівців у державному правлінні. У пам’ять про цю особистість, Український інститут майбутнього присвоїв стипендії його ім’я.

Нижний Сергій Валерійович — український юрист та громадський діяч.

Він народився у місті Хмельницькому 23 лютого 1980 року в сім’ї інженерів.

У 1997 році закінчив фізико-математичний клас Хмельницького ліцею № 17.

У 2002 році закінчив юридичний факультет Хмельницького інституту регіонального управління та права.

У 2007 році захистив дисертацію та здобув науковий ступінь кандидата юридичних наук в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України.

Розпочав свій професійний шлях у 2002 році в компанії Nemiroff у м. Хмельницькому.

Після переїзду до м. Київ працював у видавництві юридичної літератури "Юрінком Інтер", де пройшов шлях від юрисконсульта до заступника генерального директора з правових питань.

У 2005 році приєднався до юридичної компанії Moor & Krosondovich (пізніше — Moor & Partners).

У 2016 році став співзасновником компанії Hillmont Partners, яка за кілька років стала однією із провідних юридичних компаній України.

Сергій Нижний мав репутацію одного з найкращих юридичних радників із питань супроводу господарської діяльності національного бізнесу та іноземних інвесторів і вирішення складних судових спорів в Україні та за її межами.

Під час Помаранчевої революції Сергій Нижний входив у групу юристів, які підтримували майбутнього президента України В.А. Ющенка та представляв його інтереси в судах. Узяв на себе лідерство збирати докази підтасування результатів виборів в одному із найнебезпечніших для прибічників Віктора Ющенко регіоні — АРК Крим.

З 2008 року був юридичним радником студії "95 Квартал". Особисто консультував президента України з юридичних питань. Був одним з офіційних спонсорів його передвиборчої кампанії.

У 2017 році дізнався про те, що за закритими соціологічними опитуваннями неіснуюча ще на той час партія "Слуга Народу" може набрати 11% симпатій виборців, і запропонував Володимиру Зеленському та його команді розглянути можливість реєстрації партії "Слуга Народу", розуміючи, якщо це не буде зроблено, то політичні шахраї та маніпулятори самі зареєструють партію з такою назвою.

Він та його юридична компанія захищали студію "95 Квартал" від неправомірного тиску у вигляді санкцій із заборони трансляції телесеріалу "Свати", що були введені на замовлення тодішнього президента Петра Порошенка, який мстив Володимиру Зеленському таким чином за нищівну критику на свою адресу.

Сергій Нижний був тим, хто порекомендував Володимиру Зеленському брати у виборчий штаб та потім у виборчий список партії "Слуга Народу" фахових незалежних експертів, неналежних до жодної фінансово-промислової групи впливу.

Зокрема, саме він рекомендував Володимиру Зеленському взяти до своєї команди Дмитра Разумкова, Руслана Стефанчука та багатьох інших яскравих особистостей, які згодом зайняли найвищі державні посади у Верховній Раді та уряді.

Маючи значний вплив на політичні та юридичні процеси в українському політикумі, став прикладом та дороговказом для багатьох десятків депутатів Верховної Ради, Сергій Нижний ніколи не використовував його для власного збагачення чи побудови політичного майбутнього.

У листопаді 2018 року, отримавши діагноз, який для багатьох стає смертельним вироком, він, будучи батьком трьох дітей, замість того, щоби займатись своїм здоров’ям, зробив усе щоби допомогти Володимиру Зеленському стати президентом України та зробити Україну безпечною, багатою, та правовою державою.

Після обрання президент України Володимир Зеленський пропонував Сергію Нижному зайняти найвищі державні посади, у тому числі — стати Генеральним прокурором України в серпні 2019 року.

Сергій Нижний, знаючи що він хворий на смертельно небезпечну хворобу — рак шкіри — меланому — відмовився від посади Генпрокурора, попередивши про це президента.

Якщо б саме Сергій Нижний із його порядністю та державницьким мисленням зайняв посаду Генерального прокурора, то багатьох помилок, що сталися під час спроб реформування правоохоронних та судових структур України можна було б запобігти.

14 січня 2021 року тілесна оболонка Сергія Нижного назавжди відійшла у вічність.

Сергій не дожив місяць до свого 41-річчя та відійшов у засвіти в розквіті сил. За своє коротке життя він встиг зробити дуже багато добрих справ для України. Його мрією було привести до влади нове покоління лідерів, свідомість яких ніколи не була спаплюжена комуністичною брехнею та зробити Україну квітучою, багатою й щасливою країною.

Саме тому, команда UIF вирішила продовжувати втілювати мету пана Сергія та подарувати навчання десятьом слухачам курсів Школи державної політики ім. Лі Куан Ю і, таким чином, подарувати можливість отримати освіту світового рівню тим, хто дійсно цього вартий.

Стипендія буде призначена за значні здобутки в громадській або державній сфері життя України.

Зокрема особам, які відповідають наступним критеріям:

1. Мають повну вищу освіту;

2. Ведуть активну громадсько-політичну діяльність;

3. Працюють або працювали на державній службі;

4. Брали участь у бойових діях на Донбасі.

Для участі в конкурсі на отримання стипендії необхідно надіслати мотиваційного листа з описом досягнень у громадській або державній сферах життя України на адресу: [email protected]

Детальніше про Школу державної політики Лі Куан Ю читайте тут.