Під час реалізації угоди про надра зі США, уряд має працювати над відтворенням сировини для розвитку ВПК. На цьому в інтерв’ю “Апострофу” наголосила директорка Інституту геологічних наук Національної академії наук України Стелла Шехунова.

Різні види мінеральної сировини мають різне значення для розвитку галузей економіки, промисловості, технологій. Тому важливе завдання – визначення мінеральної сировини, необхідної для розвитку стратегічних галузей економіки нашої країни на основі вивчення мінеральних ресурсів та аналізу ланцюгів постачання”, – сказала вона.

Вона застерегла від повторення історії з цінним мінералом, видобутим в Україні, який забезпечує потреби ворожого ВПК.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Ми не можемо допустити безконтрольної втрати цінної мінеральної сировини, як це було, наприклад, з ільменітовим концентратом, який вивозився до країни-агресора багато років. Він використовувався для виробництва титанвмісної продукції військового призначення. Наші мінеральні ресурси мають працювати на розвиток економіки держави та на національну безпеку”, – підкреслила науковець.

Нагадаємо, 30 квітня Україна та Сполучені Штати Америки у Вашингтоні підписали Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови. Угода передбачає спільні проєкти з видобутку природних ресурсів України.

Раніше ЗМІ писали, що під час повномасштабного вторгнення Україна продовжувала експортувати в Росію сировину для виробництва титану. Так, з липня 2022 року по квітень 2023 року Об'єднана гірничо-хімічна компанія (ОГХК), що належить державі, експортувала понад 82 тисячі тонн руди, що містить титан. Значна частина цієї продукції потрапила на військові заводи Росії.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Як відомо, фінансування Кремлем війни проти України призвело до перегріву економіки країни-агресора. Російський диктатор Володимир Путін оголосив про плани скорочення витрат на оборону у наступні роки через економічні показники, які свідчать про те, що країна перебуває "на межі рецесії".