В Україні чотириденний робочий тиждень на законодавчому рівні не передбачений на тлі скорочення часу роботи у деяких країнах Європи.
Про це йдеться на офіційному сайті Держслужби зайнятості.
Там зазначили, що відповідно до Кодексів законів про працю, стандартними вважаються 40 годин на тиждень. Проте передбачені скорочення лише для неповнолітніх, осіб з інвалідністю або за домовленістю з роботодавцем.
В умовах воєнного стану на деяких об’єктах критичної інфраструктури діють посилені правила щодо тривалості робочого тижня. Йдеться про збільшення до 60 годин.
За словами заступниці начальника управління по роботі з роботодавцями Держслужби зайнятості Євгенії Підлісної, в країні відсутні законодавчі ініціативи стосовно скорочення тривалості робочого тижня, проте наявні у Служби вакансії диференціюються за тривалістю робочого часу.
"Є робочі місця, які пропонують 5-денний робочий тиждень, неповний чи ненормований робочий час, підсумований облік робочого часу, роботу змінами, з поділом робочого дня на частини та у нічний час", — пояснила вона.
Нині Ісландія випереджає країни світу за швидкістю скорочення робочого тижня, де до 90% ісландців уже працюють за скороченим графіком чи різними послабленнями.
Піврічний пілотний проект на чотириденний робочий тиждень відбувся у Німеччині. Також чотири дні по 10 годин дозволила влада Бельгії.
Країни, де діє чотириденний робочий тиждень, наголошують, що найкраще відповідний графік підходить для ІТ-сектору, креативних та аналітичних професій та для сфери, де оплата праці залежить від результату.
Проте найбільш незручним є для сфери послуг, виробництва, агросектору та робочих місць з погодинною оплатою праці.
"Поки що чотириденний робочий тиждень в Україні можливий у форматі локальних домовленостей", — додали у відомстві.
Раніше народний депутат від "Слуги народу" Данило Гетманцев повідомив, що в Україні можуть запровадити чотириденний робочий тиждень, проте тільки за згодою роботодавця і працівників, без обов’язкового впровадження під час воєнного стану.
Як повідомляв "Апостроф", в Україні у будівельній сфері планують підвищити мінімально гарантовану зарплату. Сума зросте майже вдвічі.