Національна агенція з питань запобігання корупції (НАЗК) сформувала рейтинг ризикованості декларацій за 2024 рік та завершила автоматичні перевірки. Загалом було подано понад 670 тис. щорічних, зокрема, виправлених декларацій.
Про це повідомляється на офіційному порталі НАЗК.
Там зазначили, що йдеться про завершення здійснення оцінки ризиків декларацій за допомогою логічного та арифметичного контролю. Кожній декларації присвоїли показник рейтингу ризику, що впливатиме на подальшу їхню долю, адже відбір на повну перевірку відбувається за ризик-орієнтованим підходом.
У "не ризикових" декларацій були великі шанси оперативно пройти автоматизовану перевірку програмними засобами Реєстру декларацій. Йдеться про декларації:
- де відображені дані, достатні для ідентифікації рідних декларантів та об’єктів декларування;
- де відображені обсяги даних, що можуть бути перевірені шляхом порівняння відомостей декларації з реєстрами та з застосуванням певних формул, зокрема, на встановлення ознак протиправного збагачення чи необгрунтованості наявних активів;
- подані за 2021 рік та наступні звітні роки (за минулі роки це зробити не можна, адже з 2021 року змінилась форма декларацій).
Автоматизована перевірка засвідчила, що її могли пройти 596, 6 тис. декларацій (майже 90% від всіх загалу).
"Отримали довідку про успішне проходження автоперевірки 241 284 декларації (40% від декларацій, які проходили автоперевірку)", ― повідомили в НАЗК.
За 2023 рік могли пройти 621,3 тис. декларацій (90% від всіх поданих декларацій), довідку про успішне проходження отримали 146,76 тис. декларацій (24%).
Нагадаємо, НАЗК виявило під час перевірок декларацій штучне збільшення розміру готівки та декларування сум готівки з помилками.