Комітет Сенату з питань збройних сил Сполучених Штатів схвалив допомогу Україні у сфері безпеки на суму 500 млн доларів.

Про це повідомляє агенція Reuters.

Допомогу схвалили як частину власного проєкту закону про національне забезпечення оборони на 2026 фінансовий рік, який також обмежує виведення з експлуатації літаків A-10.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Закон про нацзабезпечення оборони (NDAA) є щорічним проектом, що уповноважує рівні фінансування та надає повноваження збройним силам США.

Це гарантує, що американські збройні сили мають необхідні ресурси для виконання своїх місій, і за цим пильно стежать такі виробники зброї, як Lockheed Martin Corp (LMT.N)

Законопроєкт NDAA містить положення про продовження ініціативи допомоги Україні в безпеці до 2028 року, збільшуючи санкціоноване фінансування до 500 млн доларів з 300 млн доларів у 2025 році. Вона покликана зміцнити обороноздатність України в боротьбі з російськими військами, які вторгнулися у 2022 році.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Документ також забороняє суперечливе прохання, зроблене в червневому бюджетному запиті президента, щодо виведення з експлуатації парку A-10 ВПС. Проект вимагає, щоб кількість літаків A-10 не могла опуститися нижче 103 літаків у 2026 фінансовому році.

Очікується, що законопроєкт пройде через законодавчий процес у найближчі місяці. Нижня Палата представників у своїй версії зберегла підтримку України на рівні 300 млн доларів.

NDAA підтримує загальне фінансування національної оборони на суму 925 млрд доларів, з яких 878,7 млрд доларів виділили Міністерству оборони, а 35,2 млрд доларів – Міненергетики. Законопроєкт передбачає до 6 млрд доларів загальних повноважень на перерозподіл коштів для непередбачених потреб вищого пріоритету.

Окрім України, NDAA стосується різних світових викликів безпеці, включаючи загрози з боку Китаю, Ірану та КНДР.

Документ наголошує на необхідності технологічного прогресу в таких галузях, як штучний інтелект, безпілотні технології та гіперзвукова зброя, для підтримки військової переваги США.

"Апостроф" також писав, що адміністрація США знайшла спосіб озброїти Україну, обходячи прямі поставки. План Трампа може кардинально змінити баланс сил на фронті.