Кабінет міністрів 11 липня подав до Верховної Ради України законопроєкт, який дає змогу офіційно зупинити дію конвенції про заборону використання протипіхотних мін (Оттавської конвенції). Відповідний указ про вихід із конвенції наприкінці червня підписав президент України Володимир Зеленський.

Про це повідомляє представник Кабміну у Верховній Раді Тараса Мельничука.

«Кабінетом Міністрів України, як суб'єктом законодавчої ініціативи, зареєстровано у Верховній Раді України проєкт Закону »Про призупинення для України дії Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва та передачі протипіхотних мін і про їх знищення« (реєстр. №0329)», - ідеться в повідомленні.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Мельничук написав, що згідно з положеннями ст. 62 Віденської конвенції про право міжнародних договорів, законопроєкт пропонує зупинити для України дію Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва та передачі протипіхотних мін і про їх знищення.

Причиною зупинення дії конвенції вказано необхідність України оборонятися від російської агресії. Участь України в конвенції створює нерівні умови, оскільки країна-агресор Росія цю конвенцію не підписувала.

Конвенцію про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їхнє знищення було ухвалено 18 вересня 1997 року в канадській столиці - Оттаві. Україна стала членом конвенції 1999 року, ратифікувавши її 2005 року.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

При цьому Китай, Росія, Індія, Пакистан і США не приєдналися до конвенції. З огляду на війну проти Росії, це створює для України нерівні умови оборони від агресора.

Днями Трамп розкритикував російського диктатора Володимира Путіна, заявивши, що незадоволений діями та заявами. Також повідомив, що "дуже серйозно" розглядає можливість накласти санкції проти Росії.