Дві дисертації і шість науковий статей чинного глави комітету ВРУ з науки, освіти та інновацій Сергія Бабака містять масовий академічний плагіат.

Про це повідомили у ВГО "Українська федерація вчених", звертаючись до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти з проханням скасувати рішення спеціалізованої Вченої ради Інституту електродинаміки НАН України про присудження наукового ступеня доктора технічних наук Бабаку, передає сайт "2000".

Зокрема, мова йде про докторську дисертацію "Комп'ютерізовані системи контролю довкілля об'єктів енергетики на базі безпілотніх авіаційних комплексів". Виявлений плагіат в докторській дисертації Бабака сягає 20% сукупного тексту її основних розділів.

Одним з його джерел "є публікації російських авторів, що типово для українського плагіарізма. Так, наприклад, стаття І. В. Прокоп'єва і А. В. Бецкова" Структура системи управління безпілотних літальних апаратів спеціального призначення "(Праці міжнародного симпозіуму Надійність і якість. - Пензенський державний університет. - 2012. - Том 1). практично повністю перейшла в докторську дисертацію С. Бабака без посилань на джерело. При копіюванні розділу з публікації доцента кафедри атомних і теплових електростанцій Томського політехнічного університету А. М. Антонової "Екологічні проблеми АЕС і їх рішення "(Промислові відомості №10-12, жовтень-грудень, 2010) С. Бабаку довелося тільки замінити словосполучення" російські АЕС "на" українські АЕС ", пише видання

Також, в дисертацію була включена стаття українських вчених: П. П. Ткачука, Ю. П. Сальника, Ю. М. Пащука, І. В. Мата під назвою "Система автоматизованого управління польоти і корисне навантаженості тактичних безпілотніх літальних апаратів".

"При цьому містяться в ній посилання на статті третіх осіб Бабак замінив посиланнями на свої публікації, які вийшли вже після статті названих вище авторів", - йдеться в матеріалі.

"Вписавши в дисертацію під своїм ім'ям не їм написану частину спільної з кандидатом технічних наук В. С. Єременко статті, Бабак заодно привласнив собі і авторство на розробку, зроблену кілька років до того іншими вченими", - пише видання.

З одноосібних публікацій Бабака мінімум в шести міститься плагіат. Зокрема, сфальсифікована щодо року видання стаття під назвою "Структура систем управління польоти и багатофункціональнім контрольно-вимірювальним обладнанням безпілотних літальних апаратів" від 2014 року, а насправді вона вийшла не раніше 2015.

Також Бабака звинувачують у фальсифікації статті під назвою "Моніторинг навколишнього середовища АЕС з використанням систем відеоспостереження та вимірювання потужності експозиційної дози на базі безпілотного авіаційного комплексу" (2015 рік): "Плагіат, що міститься в них, доходить до ста відсотків", - зазначає видання.

Нагадаємо, що в 2019 році, за версією групи вчених "Дисергейт", глава освітнього комітету ВР Сергій Бабака визнаний "плагіатор року" .