Одеська справа - приклад порушення закону стороною обвинувачення. В черговий раз НАБУ просить непосильні застави як для мера Одеси, так і для звичайних службовців.
Про це на своїй сторінці в Facebook написав член Міжнародної Асоціації кримінальних адвокатів (ECBA) Віталій Сердюк, пише видання "Івасі".
Так, для Геннадія Труханова сума застави, яку просить детектив - 120 млн гривень, для директора юридичного департаменту та голів відповідних комісій - близько 100 млн гривень.
Сердюк зазначив, що основна мета боку звинувачення - отримавши на початковому етапі слідства рішення про утримання групи осіб під вартою, підмінити їм в очах суспільства підсумковий вирок і сформувати переконаність у беззастережній винності даних осіб.
При цьому, за словами експерта, доводи сторони звинувачення в частині обґрунтування сум абсурдні: "У разі Інни Поповської НАБУ і САП підрахували її дохід з самого початку трудової діяльності (а це 90-ті роки) без урахування будь-яких витрат за цей період. до нього додали дохід всіх її родичів за минулі років 20 і за допомогою даної нескладної формули вивели суму застави на яку вимагають від суду обміняти її свободу. у випадку з Олегом Бриндаком порахували вартість нерухомості всіх його друзів за принципом "скинуться всы в складчину". Просто без коментарів".
Експерт також зазначив, що стороною звинувачення ігнорується пряма заборона на непомірні застави, передбачена ч.4 ст. 182 КПК України.
"Надалі "умовити" кожного з тих, хто перебуває під вартою, дати свідчення один проти одного в обмін на ту ж свободу, відібрану у людини, яка не внесла позамежну заставу", - зазначив Віталій Сердюк.
За словами члена Асоціації адвокатів України Сердюка, отримані подібним чином показання значно полегшують детективам НАБУ довгий шлях доведення вини особи.