Необхідно ретельно розслідувати хто і як бере участь у т.зв. "одеській справі", особливо якщо це юристи Аднана Ківана.

Про це заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький написав на своїй сторінці у Facebook.

Експерт вважає, що суспільство чекає від антикорупційних органів великих процесів і вироків. Натомість ми спостерігаємо, як матеріали для НАБУ і САП готують юристи компанії "Kadorr Group", власник якої Аднан Ківан, ймовірно, захотів стати монополістом на будівельному ринку Одеси. Оскільки фігурантами справи, якою вони зайнялися, є топ-менеджери одеської будівельної компанії "Будова".

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

"Насправді ми всі вже майже спокійно ставимося, що в жорсткій конкурентній боротьбі бізнесмени залучають ресурси прокуратури, судів, СБУ, МВС, ДБР, САП і НАБУ. Просто звикли. Але сьогоднішній "метод Ківана" можна назвати інноваційним: "А давайте ми самі на нашого конкурента сформуємо матеріали справи, навіщо таким серйозним структурам як НАБУ і САП напружуватися?", - написав Голобуцький.

Експерт допускає, що в законах не прописано жорсткої заборони на залучення приватних структур до підготовки матеріалів кримінальних проваджень чи навіть виписано окремі інструкції для їхнього залучення до роботи. Але мова безумовно не йде про співпрацю з конкурентом, який безпосередньо зацікавлений у знищенні фігуранта справи.

"Думаю, коли Захід жорстко наполягає на налагодженні ефективної роботи антикорупційних державних органів, він явно не це має на увазі. Конкурентні розбірки з прямим залученням НАБУ і САП - це одразу удар по легітимності антикорупційних органів", - пише експерт.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Голобуцький підкреслив, що необхідно ретельно розслідувати хто, кого і наскільки законно використовує в "одеськоій справі".