В Україні значно вищі податки на гральний бізнес, ніж в інших країнах світу, що стримує розвиток цього бізнесу та інвестиції в економіку.
Про це йдеться в статті РБК-Україна, пише УНІАН.
"Це свідчить про те, що країни, які досягли успіху в розвитку гральної індустрії зуміли побачити взаємозв'язок між обсягом податків, ліцензійних платежів тощо та вигоди, яку отримує бізнес. Їх державна політика полягає не тільки у тому, щоб вчасно стягнути певні платежі, а найперше – у створенні привабливих умов для компаній і безпечного середовища для гравців", - йдеться в матеріалі.
Розвиток цього бізнесу включає в себе боротьбу з тіньовим сектором, і створення позитивного іміджу національним організаторам ігор, і зрозуміле та передбачуване фіскальне законодавство.
Проте податкове законодавство в Україні не спонукає до інвестицій в гральний бізнес, який є інноваційним й високотехнологічним.
"Не ставлячи під сумнів потреби наповнення держбюджету, особливо, в умовах війни, хотілося б зазначити, що не треба втрачати почуття міри. Заклики "викачувати все більше та більше грошей з грального бізнесу" дадуть зворотний ефект – збільшення нелегального сегменту з відповідним падінням надходжень", - йдеться в статті.
Український гральний бізнес у вересні 2023 встановив рекорд – сплатив податків у 32 рази більше, ніж у вересні минулого року (загалом за 9 місяців сплачено 6,65 млрд грн). Однак суворий податковий тиск не дає можливості цьому бізнесу розвиватися.
"Доцільно змінити "податкаманію" на конструктивний підхід і ставитись до грального сектора як до партнера, що створює робочі місця та сприяє розвитку дотичних секторів економіки, й сприятиме економічному зростанню після війни", - йдеться у статті.