RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.90
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.90
Бізнес

Новини

22 січня

21 січня

Всі новини

"Доступні фінанси" судяться з Мінюстом через незаконне рішення чиновників на користь рейдерів - заява компанії

Компанія "Доступні фінанси" звернулась до Господарського суду міста Києва з позовом, яким оскаржує незаконні дії Міністерства юстиції. У лютому 2024 держорган прийняв наказ про скасування реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна, яке було продано компанією "Доступні фінанси" підприємству аграрної групи Sunolta.

Про це йдеться в релізі компанії, пишуть Українські новини.

У лютому 2023 "Доступні фінанси" реалізували ТОВ "Санолта Оу" майно зернового терміналу ТОВ "Олімпекс Купе Інтернейшнл" (входить в GNT Group). Майно перебувало в іпотеці ПАТ "Банк Восток" у якості застави за кредитними зобов'язаннями компаній GNT Group. "Доступні фінанси" придбали у ПАТ "Банк Восток" права вимоги за кредитами групи GNT Group та договорами застави/іпотеки, які забезпечували вказані кредити.

"Сторони описаних угод та нотаріус під час державної реєстрації неухильно дотримувались всіх норм законодавства… Рішення Мінюсту, яке прийняте на підставі висновку відповідної Колегії з розгляду скарг, безглузде та за своєю природою є юридичним нонсенсом. Зміст наказу Мінюсту змушує припустити корупційний характер дій чиновників на користь рейдерів", – пишуть у компанії.

В релізі зазначається, що скаргу про скасування прав на майно за "Санолта Оу" в Мінюст подавали представники одного з кредиторів GNT Group – фонду Argentem Creek Partners (ACP). З кінця грудня 2022 між фондом та GNT Group існує конфлікт про повернення кредитних коштів. Сторони звинувачують одна одну в рейдерських діях та приймають участь у судових спорах. Проте Мінюст не мав права розглядати скаргу, оскільки вона подана з порушенням термінів – майже через рік, і через те, що вже існує судовий спір щодо цього майна. Представники ACP (агент Madison Pacific Trust Ltd, Гонконг) оскаржують у суді правочини щодо стягнення в рахунок погашення кредитів, які були видані банком "Восток", заставного майна "Олімпекс Купе Інтернейшнл". Фонд-кредитор намагається у суді довести, що банк "Восток" не мав права укладати іпотечні договори з компаніями GNT Group. З матеріалів судової справи випливає, що GNT Group у 2020 отримав всі необхідні дозволи від ACP для отримання від банку "Восток" кредитних ліній під заставу майна.

Крім того, на думку "Доступних фінансів", Мінюст порушив вимоги законів про держреєстрацію прав на нерухоме майно та про іпотеку. В наказі Мінюсту стверджується, що майно "Олімпекс Купе Інтернейшнл" перебувало під арештом у рамках конфлікту між ACP та GNT. Але у Держреєстрі речових прав на момент нотаріальної реєстрації не було арештів на майно: "Навіть якщо б такий запис в ДРРП про арешт і був зроблений, цей факт ніяким чином не забороняє банкам стягувати заставне майно у відповідності до закону "Про іпотеку" та аналогічних рішень Великої Палати Верховного Суду", – зазначили у компанії.

"Апостроф" отримав коментар від представників Банку Восток: "Банк Восток, захищаючи інтереси вкладників, ще на початку лютого 2023 розпочав погашення своїх кредитних вимог до компаній холдингу GNT Group. Це – стандартна практика, банк діяв на користь інтересів вкладників. Рішення Міністерства юстиції, яке скасовує реєстрацію за правочинами попри сталу судову практику, може викликати негативні наслідки, що вплинуть на банківську діяльність, адже органи державної влади зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України. Ми вважаємо, що такий прецедент може створити несприятливий інвестиційний клімат в Україні та матиме серйозний вплив на ринок банківського кредитування".