RU  UA  EN

Субота, 28 грудня
  • НБУ:USD 41.60
  • НБУ:EUR 43.30
НБУ:USD  41.60
Бізнес

Новини

27 грудня

Всі новини

Скандальні поправки до законопроєкту щодо регулювання фармринку стануть пасткою для галузі - асоціації

Фахівці фармацевтичної галузі розкритикували зміни до законопроєкту №11493 про вдосконалення регулювання фармринку. Експерти кажуть, що ці зміни можуть спровокувати дефіцит ліків, зростання цін на них та позбавити населення до лікарських препаратів. Ба більше, вони вважають, що запропоновані положення, ймовірно, лобіюють інтереси фармкомпанії "Дарниця".

Про це повідомляє "Апостроф" з посиланням на матеріал УНН.

Проти поправок, які наразі проходять обговорення у ВРУ, виступили деякі фармацевтичні та бізнес-асоціації. Йдеться, зокрема, про ініціативи щодо застосування е-каталогу до відносин між виробником/імпортером лікарських засобів та аптечною мережею, обмеження збуту продукції одному суб’єкту господарювання на рівні 20% і заборони укладання маркетингових договорів.

В Об’єднанні організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України (ООРММП) звернулися до голови комітету ВР з питань здоров’я нації Михайла Радуцького і закликали його відмовитися від розгляду законопроєкту. На думку учасників Об'єднання, запропоновані зміни можуть викликати дефіцит ліків в Україні і значно ускладнити роботу відчизняних виробників в умовах війни.

Компанії-члени Американської торговельної палати в Україні звернули увагу на невідповідність запропонованих змін європейським стандартам і закликали запровадити перехідний період для адаптації.

"Важливо звернути увагу, що у країнах — членах ЄС відсутня практика обмеження для закупівель дистриб’юторами та закупівля лікарських засобів через електронний каталог", зазначили в Палаті.

В Спілці українських підприємців (СУП) попередили, що запропоновані зміни до законопроєкту №11493 створюють загрозу для національних виробників ліків, що негативно вплине на доступність препаратів.

В Європейській Бізнес Асоціації (EBA) закликали утриматися від швидких рішень через відсутність економічного аналізу наслідків запропонованих змін. Як наголосили представники асоціації, ухвалення змін може викликати дефіцит ліків і залишити пацієнтів без необхідних препаратів.

Асоціація виробників інноваційних ліків (APRaD) внесла свої пропозиції до законопроєкту, наголошуючи, що деякі терміни, формулювання і положення змін закладають корупційні ризики.

Також ще одна організація - Асоціація представників міжнародних фармацевтичних виробників AIPM Ukraine - запропонувала зосередитися на розширенні програми «Доступні ліки» та розвитку сучасних стандартів лікування замість того, щоб поспішно ухвалювати скандальний законопроєкт.

Тим часом компанія "Дарниця", яку пов’язують із можливим лобіюванням цих змін, на тлі критики з боку представників фармринку мовчить, чим ще більше підігріває підозри серед експертів. От тільки чи не є така позиція свідченням мовчазної підтримки поправок?

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Бізнес
Теги: