Платіжки знову виростуть: у Буславець хочуть в два рази підвищити норми споживання газу

У українців в платіжках знову злетять суми - на цей раз за споживання газу. Очолюване Ольгою Буславець Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища ініціювало підвищення в два рази норми споживання газу тим, у кого немає лічильників і запропонувало розділити його по сезонах. У холодну пору року, згідно з пропозицією відомства, українцям доведеться платити за газ в кілька разів більше.

Відповідний проект постанови Кабміну оприлюднено на сайті міністерства, повідомляє "Бізнес Цензор".

У Буславець підрахували, що підвищення нормативів торкнеться жителів 3,3 млн квартир або 24,9% житлового фонду, де немає лічильника газу.

Так, норму споживання газу підвищать з 3,28 куб м до 5,2 на одну людину в квартирі з газовою плитою і централізованим гарячим водопостачанням. А з жовтня по березень норматив для таких споживачів буде ще вище - 7,6 куб м на людину.

У квартирах з газовою плитою, але без централізованого гарячого водопостачання, норматив хочуть підвищити з 5,39 куб м до 7,1 на людину в місяць, а в опалювальний період - до 12.

У квартирах, де є газова плита і нагрівач води норма споживання зросте з 10,49 куб м до 16,3, а в опалювальний період - до 27.

Коли ж не буде гарячої води, норму споживання газу для газової плити у Буславец хочуть збільшити з нинішніх 5,39 куб м до 7,1 на людину в місяць з квітня по вересень і до 12 - в інші місяці.

Як зазначили в пояснювальній записці до документу, таке зростання норм споживання пов'язане з повідомленнями про "неконтрольоване" споживання газу населенням.

"Це в свою чергу призводить до безоплатного використання газу побутовими споживачами на суму 2,7 млрд грн на рік (383 млн куб м природного газу)", - заявляють в Міненерго.

Зазначимо, призначена 16 квітня Буславець в жовтні 2019 року була одним із розробників проекту постанови Кабміну, яким пропонувалося надати ТОВ "ДТЕК Східенерго" Ріната Ахметова ціну на газ нижче ціни продажу "Нафтогазом" населенню та іншим захищеним споживачам на 46%-69%.