RU  UA  EN

Четвер, 23 січня
  • НБУ:USD 41.70
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.70
Бізнес

Новини

23 січня

Всі новини

Україні потрібно тимчасово заборонити експорт металобрухту - експерти

Україні необхідно ввести тимчасову заборону на експорт металобрухту.

Про це пише Мінпром в статті "Загроза дефіциту: Тимчасова заборона приборкає зростаючий експорт металобрухту".

У той час як запаси металобрухту на вітчизняних металургійних підприємствах поступово знижуються, експорт сировини зростає. За 5 місяців 2021 експортери брухту наростили поставки на зовнішні ринки в 9 разів.

Заступник директора "Укрпромзовнішекспертизи" Юрій Добровольський прогнозує, що ціни на металобрухт у другому півріччі будуть вище, ніж в першому. А це означає подальше зростання експорту.

Як пише видання, державі необхідно вживати заходів, щоб металурги не зіткнулися з дефіцитом сировини.

"Має бути або підвищення мита, але її дію було продовжено зовсім недавно, або ж якась тимчасова міра, можливо навіть через РНБО або інший орган про тимчасову заборону експорту брухту", - вважає президент Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

Керівник Центру розвитку ринкової економіки CMD-Ukraine Ігор Гужва зазначає, що українська держава зобов'язана звернути увагу на металургійну галузь саме в частині переробки металобрухту.

"Тому що ми на сьогодні є свідками формування нової реальності під назвою Європейський зелений курс, де зусилля влади, вчених, підприємств сконцентровані на мінімізації споживання енергетичних ресурсів і викидів в атмосферу шкідливих речовин. Металургія та металобрухт - це основи цієї нової реальності. Наші підприємства, використовуючи металобрухт, менше споживають енергоресурсів і скорочують викиди", - підкреслює він.

Генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов висловив упевненість, що держава має створювати прогнозовану політику стимулювання переробки сировини всередині країни.

"У нас за фактом вже в наявності так зване сировинне прокляття, ми фактично експортуємо і поставляємо на зовнішні ринки сировинні групи товарів. Роль держави сьогодні це максимально перевертати піраміду", - сказав він, додавши, що держава отримує набагато більше податкових надходжень від експорту готової продукції, чим від поставок за кордон сировинних товарів.

Експерти відзначають, що якщо Україна слідом за іншими країнами продовжить введення обмежувальних заходів з експорту металобрухту, то будь-якої жорсткої реакції на це не буде.

"Наші торговельні партнери на це відреагують нормально, тому що ніхто не постраждає крім Туреччини, але остання теж повинна розуміти, що маючи загороджувальні мита на наші товари, і зокрема на металопродукцію навряд чи вона може пред'являти до України будь-які претензії, якщо ми тимчасово вирішимо взагалі обмежити експорт брухту", - упевнений Каленков.