У Кабінеті міністрів пропонують зняти обмеження з великої приватизації, яку було припинено в зв'язку з карантином через коронавірус. Виставити на торги цього року можуть 5-10 підприємств.

Таку думку висловив в ефірі Апостроф TV виконавчий директор "Юкрейнінвест" Сергій Цивкач.

Як відомо, Верховна Рада включила до списку великої приватизації 23 об'єкти, від продажу яких на відкритому аукціоні влада планує отримати кілька мільярдів гривень. Найбільше серед них енергетичних підприємств, а одним з головних об'єктів вважається Одеський припортовий завод.

За словами Сергія Цивкача, пробеми з об'єктами великої приватизації виникали в зв'язку з судовими процесами, заборгованістю та подібними речами. "Ці питання були прив'язані до об'єкту і вони обмежували Фонд державного майна в процесі відчуження", - пояснив він.

Крім того, під час карантину через коронавірус було оголошено заборону на проведення великої приватизації.

"Під час карантину були внесені зміни в законодавство і було заборонено приватизацію великих об'єктів до кінця карантинних заходів. Зараз уряд в грудні подав пропозицію, щоб зняти такі обмеження. І ми сподіваємося, що в 2021 році почнеться приватизація великих об'єктів", - повідомив Цивкач

Чиновник бачить в цьому значну користь, оскільки навіть від малої приватизації минулого року вдалося залучити в бюджет близько 3 мільярдів гривень.

"Моє бачення, що початок може бути з 5-10 об'єктів для того, щоб перейти в масштабний процес", - зазначив він.

Як повідомляв "Апостроф", раніше Верховна Рада України прийняла в повторному другому читанні законопроект №3760 про "інвестиційних нянь", автором якого є президент Володимир Зеленський.