RU  UA

Понеділок, 25 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05

Новини

25 листопада

24 листопада

Всі новини

Гречка та свинина можуть стати дефіцитом: як подорожчають в Україні топ-продукти під Новий рік

Вартість продовольчого кошика в Україні продовжує неухильно зростати - ціни на продукти харчування під Новий рік можуть досягти позамежного рівня.

Про це пише Depo.ua.

Цукор може стати рекордсменом зростання ціни серед продовольства. На цінову політику тут впливають кілька чинників. Найголовнішим із них є вартість природного газу, який суттєво додав у ціні.

Це вплинуло на кінцеву відпускну ціну на заводах, яка сягнула 35-40 гривень з урахуванням податків. При цьому вона не включає торговельну та транспортну націнки, які можуть вивести ціну на полиці за межі 50 гривень.

Ще однією причиною є світові ціни на цукор, які зростають через підвищений попит з боку виробників етилового спирту. Попит на етанол, у свою чергу, зростає через збільшення його у складі пального.

Гречка також подорожчає. Одні експерти кажуть, що цьогорічний урожай цілком здатний задовольнити попит, інші ж вважають, що ціна на крупу підніметься до 60-65 гривень за кілограм. Сприяти цьому може і Росія, яка може заборонити ввезення круп в Україну.

Разом із гречкою зростають ціну і на рис. На вартість впливає дорожнеча енергоносіїв та логістики. При цьому дефіциту не очікується – азіатські країни, які його переважно і постачають, повністю забезпечують попит.

Ціна на олію також не досягла своєї межі. Українські виробники орієнтуються на європейський ринок та його ціни, які можуть зрости.

Свинина може подвоїти ціну. Це пов'язано з обмеженням імпорту дешевого м'яса з Європи.

"За шість місяців світові ціни на м'ясо можуть зрости на 50-100%. В Україні без дешевого імпорту дефіцит свинини може призвести до значного зростання цін на всі види м'яса", - заявив виконавчий директор Асоціації м'ясної галузі Микола Бабенко.

Через ціну на енергоносії подорожчають хліб та хлібобулочні вироби. Ціни на газ та електроенергію становлять 15-20% вартості хліба, і їхня частка продовжує зростати. У Всеукраїнській асоціації пекарів оцінюють можливе зростання вже до кінця року на рівні 10-25%.

Раніше ми писали, на скільки зростуть комунальні тарифи.