RU  UA

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55

Новини

22 грудня

21 грудня

20 грудня

Всі новини

Як заповнювати податкову декларацію по ставці 2%: покрокова інструкція для ФОП

Наказ Мінфіну про затвердження податкової декларації платника єдиного податку третьої групи зі ставкою 2% набув чинності 6 травня. Щоб здійснити перехід ФОП на єдиний податок 2%, потрібно правильно заповнити відповідну декларацію.

"Апостроф" розповідає про те, як це зробити.

Перше, на що звертаємо увагу - це строки подання та сплати. Так, за квітень 2022 року Декларацію необхідно подати до 20 травня 2022 р., а сплатити зобов'язання - до 30 травня 2022 р. Нова форма Декларації є однаковою як для ФОП, так і для юросіб.

При заповненні заголовної частини Декларації треба звернути увагу на те, яка Декларація подається, звітний період, суб'єкта, що подає Декларацію .

Нова форма Декларації складається з трьох розділів. Для першого подання ФОП заповнює Розділ І - Розрахунок податкових зобов’язань з єдиного податку.

У рядку 01 зазначаються дані щодо обсягу доходів, отриманих протягом періоду, що оподатковується за ставкою 2%. Сума податкових зобов'язань за податковий період (рядок 02) розраховується автоматично.

Дохід визначається за касовим методом. У разі здійснення посередницької діяльності до доходу відноситься лише отримана винагорода, отримана ФОП.

Розділ ІІ - Розрахунок податкових зобов’язань з єдиного податку з урахуванням позитивного значення різниці між сумою загального мінімального податкового зобов’язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок заповнюють платники єдиного податку третьої групи зі ставкою 2% доходу - власниками, орендарями, користувачами на інших умовах (у т. ч. на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, у яких виникає обов’язок подавати додаток 1 із розрахунком загального мінімального податкового зобов’язання у складі податкової декларації за грудень поточного року (п. 297 ПКУ).

У розділі ІІІ - Визначення податкових зобов’язань у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок зазначаються самостійно виявлені помилки і подається Декларація - Уточнююча.

Крім того, форма Декларації містить 2 додатки

Додаток 1 – Розрахунок загального мінімального податкового зобов'язання за податковий (звітний) рік (ідентифікатор форми – J/F0132103);

Додаток 2 – Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (ідентифікатор форми – F0132203).

Декларацію можна подати як в електронному вигляді, так і в паперовому (особисто або поштою з повідомленням про вручення).

Нагадаємо, раніше "Апостроф" повідомляв про те, що у Верховній Раді України відмовилися голосувати за підвищення податків в умовах війни.