Незважаючи на щорічне скорочення пенсіонерів на 150-300 тисяч людей, дефіцит Пенсійного фонду продовжує зростати. Це загрожує тим, що в умовах війни і після багатьох пенсіонерів не зможуть отримувати свої виплати.
Читайте також: Індексація не допоможе: левова частка пенсіонерів в Україні залишиться за межею бідності
Про це йдеться у матеріалі "Обозревателя".
Так, з 2021 року "дірка" збільшилася з 195,3 млрд грн до 200,6 млрд (плановий показник), що пояснюється, зокрема, і скороченням кількості платників податків.
Також регулярно змінюються умови виходу на пенсію: у 2022 році для виходу на пенсію необхідно 29 років трудового стажу, у 2023 необхідно буде 30, а у 2024 – 31 рік. При цьому на заслужений відпочинок українці виходять у середньому зі стажем 31-32 роки.
З початком війни ці цифри кардинально змінилися – мільйони працездатних українок виїхали за кордон, у той же час десятки тисяч українських чоловіків пішли захищати батьківщину. Усі вони залишили свою роботу. Після закінчення війни ситуація може лише посилитись, оскільки міжнародні партнери перестануть дотувати бюджет.
На сьогоднішній день президент України вже анонсував "кінець тіньової економіки" після війни. Наразі це буде не лише питанням політичних поглядів, а насамперед – можливістю вижити, доки не з'явиться інша модель пенсійної системи в Україні.
Так, усі працюючі українці будуть змушені легалізувати свої зарплати та сплачувати податкові збори. Інакше пенсіонери ризикують залишитися ні з чим, а дефіцит Пенсійного фонду призведе до повного банкрутства.
Раніше ми писали, що до пенсійного законодавства внесли зміни, що передбачають збільшення мінімального розміру пенсійних виплат українських військовослужбовців, якщо вони отримали інвалідність у результаті війни, до 5025 гривень.