Україна виступила з пропозицією для західних партнерів взяти участь у фінансуванні української армії з 2026 року. Цим Європейський Союз (ЄС) убезпечить себе від потенційної російської агресії.
Про це розповів міністр фінансів Сергій Марченко, підбиваючи підсумки роботи на полях зустрічей фінансового блоку G7 в Канаді.
"Насичена адженда: зустрічі з міністрами фінансів Канади та Німеччини, керівництвом МВФ, обговорення відновлення та інвестиційного потенціалу України з бізнесом Канади, і звичайно, вже традиційна участь у сесії G7, що присвячена питанням України. Надзвичайно важливо, отримав чіткі сигнали - підтримка України буде продовжуватись. Ключова тема, яку піднімали з партнерами - шляхи забезпечення фінансових потреб України на 2026 рік. Наразі, ведемо діалог щодо можливості інтеграції українського військового потенціалу в оборонну систему Європи", - йдеться у повідомленні.
За словами Марченка, це допоможе швидше та дешевше інтегрувати Збройні Сили в європейську безпекову систему.
Посадовець наголосив, що такий крок принесе для України низку стратегічних переваг, зокрема збереження фінансової стабільності з наступного року. Натомість для ЄС це стане гарантією безпеки від агресії РФ.
"Враховуючи військові ризики, Європа вже шукає шляхи зміцнення оборони, зокрема через збільшення чисельності військового персоналу. Але розбудова подібного потенціалу потребуватиме років і значних ресурсів. Інтеграція українських збройних сил – дієве рішення, що має економічні переваги для країн-партнерів", - повідомив Марченко.
За словами міністра, цю частку ВВП можуть розподілити між країнами, які готові долучитися до відповідної ініціативи, і включена до розрахунку оборонних витрат відповідно до зобов'язань цих країн перед Північноатлантичним альянсом (НАТО).
Нагадаємо, у квітні 2025 року Європейська комісія перерахувала Україні 3,5 млрд євро чергового траншу в межах Ukraine Facility.