RU  UA

Субота, 24 травня
  • НБУ:USD 41.10
  • НБУ:EUR 46.30
НБУ:USD  41.10

Новини

23 травня

Всі новини

Можемо втратити до 50% експорту: ФРУ закликала уряд терміново провести перемовини з ЄС щодо відстрочки екологічного мита CBAM

Фото: з відкритих джерел

Федерація роботодавців України (ФРУ) підкреслила необхідність проведення переговорів з ЄС та забезпечення використання положення про форс-мажор в частині застосування регулювання СВАМ до українського бізнесу.

Про це йшлося на нараді під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо дерегуляції та усунення адміністративних перешкод.

ФРУ озвучило питання СВАМ у переліку факторів, які заважають нормальній роботі вітчизняного бізнесу, і з погляду членів федерації потребують якомога скорішого вирішення на рівні держави або на міждержавному рівні.

Згідно із дослідженням ФРУ щодо впливу CBAM на економіку України, запровадження європейського вуглецевого податку призведе до зменшення українського експорту продукції, яка підпадає під дію механізму, на $1,8 млрд вже у 2026 році. За мірою зростання вартості викидів вуглецю в Євросоюзі обмежувальний ефект CBAM для вітчизняного експорту сягне $2,3 млрд у 2030-му та $2,4 млрд у 2034 році. Таким чином, одразу після введення сплати за вуглець на кордоні український експорт CBAM-продукції до ЄС зменшиться на 50,6%.

Нагадаємо, запровадження у ЄС механізму транскордонного вуглецевого коригування може спричинити незворотні наслідки для економіки, експорту та зайнятості населення в Україні. Таку засторогу висловила Людмила Циганок, засновниця ESG Liga, президент Асоціації професіоналів довкілля (PAEW) та гендиректор «Офісу сталих рішень». Тож уряд має негайно звернутися до Євросоюзу щодо відтермінування CBAM для українських виробників.

Раніше із такими закликами до влади звернулись асоціація виробників цементу України «Укрцемент», а також Національна асоціація добувної промисловості України та провідні учасники ринку надрокористування.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Економіка та фінанси
Теги: