"Рада інстітуційніх реформ" (РІР) назвала "відпискою" відповідь представників Кабміну на свої пропозиції щодо відновлення економіки, за словами фахівців, в уряді дали зрозуміти, що не потребують рекомендацій
Про це йдеться в заяві РІР.
Так, "Рада інстітуційніх реформ" направила в Кабмін ініціативи, після того, як уряд представив проект програми стимулювання економіки і закликав до її обговорення. В РІР підготували в рамках програми #Бізнес_Реанімація свої пропозиції. Через 2 місяці РІР отримала відповідь з Мінфіну і Мінекономрозвитку, і проаналізувала його.
Експерти уточнили, що за пропозицією про збільшення ліміту для ФОП I-III груп та звільнення їх від податку на нерухоме майно в Мінфіні заявили, що збільшення ліміту доходу є достатнім.
Також в уряді не сприймають ідею тимчасового звільнення МСБ від сплати податку на нерухоме хозмайно, яке бізнес використовує. Автори листа наводять норму Податкового кодексу, по якій від податку звільняються підприємства, які використовують МАФи і ті, хто працює на ринках.
Щодо ініціативи про зменшення ставки ПДВ з 20% до 15%, в РІР переконані, що це дозволить знизити ціни, стимулює виробництво і оборотний капітал бізнесу, посприяє виведенню економіки з тіні, а поетапність зменшення податку мінімізує втрати. В уряді вважають, що проект призведе до провалу з бюджетними надходженнями.
Щодо створення прозорої системи адміністрування бізнесу Мінфін планує створити веб-майданчик для обговорення питання з бізнесом. Аналогічний вихід пропонується щодо проблеми необґрунтованого блокування реєстрації податкових накладних.
Про звільнення підприємців від сплати ЄСВ за створені робочі місця. В РІР відзначають, що ініціативу Мінфін відхилив, посилаючись на ризики недоотримання податків.
Про підтримку МСП (пільгові кредити). Автори листа не коментували ініціативи, привівши норми щодо пільгового кредитування. Мінфін згадав про програму "5-7-9%". В уряді планують пом'якшити вимоги по прибутковості підприємств, зняти обмеження щодо використання кредитів і суми кредиту.
Експерти констатували, що частину пропозицій чиновники проігнорували. Зокрема, в РІР пропонували:
- Тимчасово забрати податкові різниці, що збільшують фінрезультат;
- Легалізувати (амністувати) тіньовий капітал шляхом покупки бізнесом ОВДП;
- Створити на базі ДПС, ДФС, ДМС, Держаудитслужби і Держслужби фінмоніторингу єдиний орган з питань сплати податків та інших платежів, контролю витрачання бюджетних коштів і боротьби з корупцією;
- Дозволити ФОП за спрощеною системою оподаткування не нараховувати ЄСВ "за себе" в разі відсутності госпдіяльності (внести зміни в закон 592-IX);
- Об'єднати для ФОП I-III груп звітність по єдиному податку зі звітом по ЄСВ (1-ДФ);
- Внести зміни до Господарського кодексу, щоб ФОП відповідало за своїми зобов'язаннями тільки зареєстрованим майном, а не всім своїм (житлом, авто і т.д.);
- Зобов'язати бюро кредитних історій не враховувати прострочення по кредитних платежах в період карантину (зміни слід внести в закон №2704-IV);
- Ввести мораторій на проведення планових перевірок суб'єктів МСП до кінця 2021, продовжити дію ліцензій, патентів та інших дозвільних документів до кінця 2021.