Кандидат на посаду голови Державної податкової служби Олександр Кучеренко вважає, що Україні слід рухатися в бік зниження податкових ставок і спрощення податкового адміністрування для стимулювання підприємництва, що дозволить збільшити обсяг надходжень до бюджету.
Про це він заявив в інтерв'ю РБК-Україна.
"У нашій концепції передбачено поступове скорочення ПДВ до 15%, податку на доходи фізичних осіб - до 12%. Обов'язково потрібно ввести податок на виведений капітал замість податку на прибуток підприємств. Розмови про це ведуться давно, є сильна протидія з боку великого бізнесу. Ставками податків необхідно стимулювати створення доданої вартості, а не сировини, як це робиться зараз на прикладі сільгоспвиробників. Проаналізувавши обороти приватних підприємців, я буду наполягати на тому, щоб прибрати і звітність, і податки для ФОП оборотом менш 400 тис грн на рік", - заявив Кучеренко.
Кучеренко зазначає, що адміністрування податків в Україні обходиться значно дорожче, ніж в таких країнах як Польща, Грузія, США, і цю тенденцію необхідно міняти.
"Відносно скорочення надходжень - при розумних ставках і поступовому скороченні відбудеться детінізація економіки і збільшення податків, що сплачуються. У Грузії ставки скоротили - зібрали вдвічі більше податків. Ще один важливий момент, який у нас не беруть до уваги - скільки коштує адміністрування податків. Ми порахували, що українські платники податків переплачують в 2-3 рази в порівнянні з тими ж поляками чи американцями. У нас збір 100 дол податків дорожче, ніж в Європі або США", - вказує Кучеренко.
Метою реформи податкової системи і роботи Державної податкової служби, вважає Кучеренко, має стати умови для стимулювання підприємництва, що розширить базу оподаткування.
"Вона полягає в зміні мети роботи і місії ДПС. Замість"зібрати побільше податків"- стимулювати розвиток підприємництва. На мій погляд, збільшення бази оподаткування більш виграшна стратегія, ніж збільшення ставок і податкового тиску на підприємців. Тому потрібно скорочення ставок податків і часу на їх адміністрування. В основі концепції, яку пропоную я і команда Ради інституціональних реформ, лежить конкретне завдання - Україна має перемогти в конкурентній битві за капітал, яка розгорнулася в світі. В тому числі і за капітал наших власних громадян. А зробити це можна тільки створивши конкурентоспроможну податкову систему. Але не перетворившись при цьому в податкову гавань", - зазначив Кучеренко.
Раніше в Україні розпочався конкурс на посаду глави ДПС. Серед претендентів 9 кандидатів, в тому числі діючий керівник ДПС Олексій Любченко.