RU  UA

Субота, 2 листопада
  • НБУ:USD 40.95
  • НБУ:EUR 44.25
НБУ:USD  40.95

При більшовиках почав занепадати: як 130 років тому виглядав цвинтар на Замковій горі у Києві

В мережі показали фото цвинтаря на Замковій горі, яке датується 11890-м роком. Саме це кладовище на Замковій горі було важливим місцем поховання для населення Києва, поки цвинтар не почав занепадати.

Тому далі "Апостроф" з посиланням на Facebook-групу "Клуб корінного киянина" розкаже та покаже фотографію цвинтаря на Замковій горі в Києві.

Читайте також: Лише церква і млин: як виглядав Андріївський узвіз у Києві на малюнку друга Шевченка

До опублікованої архівної фотографії залишили коментар, в якому зауважили, що кадр датується 1890-м роком.

"1890-ті роки. Цвинтар на Замковій горі. Як видно на фото, на той час там все було досить охайно".

Додається, що цвинтар понад 2 століття використовувався як місце поховання монахів Флорівського монастиря та місцевих жителів. Цвинтар на Замковій горі в Києві відомий також як Фролівський цвинтар. Він був історичним кладовищем, що розташовувалося на Замковій горі, одній з найвищих точок міста. Він використовувався як місце поховання для мешканців Подолу, одного з найстаріших районів Києва.

Перші поховання на Замковій горі в Києві з'явилися у 1840 році, коли там оселився Фролівський монастир. Спочатку монастирські поховання розміщувалися на терасах гори, але згодом уся територія Замкової гори стала кладовищем, де ховали представників аристократії Подолу. У 1857 році на кладовищі була зведена церква на честь Пресвятої Трійці, а територію кладовища огородили парканом.

Цвинтар був важливим місцем поховання для населення Києва, включаючи відомих мешканців Подолу, священнослужителів та монахів Фролівського монастиря. Проте з 1930-х років цвинтар почав занепадати, тоді радянська влада закрила його. Територію кладовища поступово почали використовувати для інших цілей.

"В наш час збереглось півтора десятка могил та склеп, але в дуже поганому стані", – йдеться в коментарі до фото.

Нагадаємо, раніше ми показували, як виглядав Хрещатий яр у Києві 160 років тому.

  • Вас також може зацікавити:

Подорож у часі: як раніше виглядав центральний автовокзал у Києві

Як виглядала зруйнована більшовиками Десятинна церква в Києві: архівні фото

Милі будинки і залізнична станція: як виглядала Дарниця 100 років тому