RU  UA

Неділя, 5 січня
  • НБУ:USD 41.95
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.95
Інфраструктура

Новини

4 січня

3 січня

2 січня

1 січня

31 грудня

Всі новини

В озері Вирлиця виявлено кишкову паличку - в Київраді обговорюють, як комплексно розв'язати питання екології та благоустрою озера

У п'ятницю, 10 вересня, в Київраді відбулося розширене робоче засідання, предметом якого стало обговорення нинішнього екологічного стану і подальшої долі озера Вирлиця в Дарницькому районі столиці. Зокрема, зазначалося, що в озері було виявлено кишкову паличку в концентрації, що перевищує норму.

Трансляція засідання доступна на офіційному Youtube-каналі Київради.

У засіданні взяли участь заступники голови Київдержадміністрації, глави депутатських фракцій Київради, голови комісій Київради з екології, транспорту, земельних питань та ЖКГ, голови профільних департаментів КМДА, депутати Київради, представники громадськості.

Тема подальшої долі озера Вирлиці ось уже кілька місяців є предметом активного обговорення громадськості, екоактивістів і київської влади. Справа в тому, що на даний момент озеро представляє собою велику заболочену калюжу, в якій кияни не можуть купатися через брудну воду і засмічені береги.

Також, як зазначив головуючий на засіданні голова постійної комісії Київради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Михайло Терентьєв, стало відомо, що за результатами проведених недавно досліджень, в озері було виявлено кишкову паличку, концентрація якої в півтора рази перевищує допустимі санітарно-епідеміологічні норми.

Зазначені проблеми, вважає Михайло Терентьєв, вимагають від Київради злагоджених комплексних дій для їх вирішення.

"На мою думку, всіма депутатами має бути напрацьовано комплексне рішення... Моє бачення і враження, що потрібно в комплексі вирішувати питання про збереження озера Вирлиця... І благоустрою території - щоб було місце відпочинку для людей", - зазначив Терентьєв.

Крім цього, через підняття ґрунтових вод в районі водойми, існує серйозний ризик підтоплення прилеглої "зеленої" гілки метрополітену і станції метро "Вирлиця". Це, за словами Терентьєва, вимагає також невідкладних заходів з порятунку метро і станції "Вирлиця".

Згодна з необхідністю комплексного підходу і член екологічної комісії Київради Вікторія Лимар.

За її словами, сьогодні ситуацію навколо Вирлиці кожен бачить по своєму - екоактивісти виступають за збереження живої природи, жителі хочуть упорядковане місце для відпочинку, представники метрополітену дбають, щоб не затопило гілку метро, а для цього потрібні значні кошти. Тому, зазначила Лимар, ситуація вимагає детального вивчення і зваженого рішення.

"Ідея полягає в тому, щоб знайти щось спільне рішення, яке призведе до консенсусу... Я, наприклад, як депутат категорично проти, щоб забрати ці ділянки (орендовані інвесторами), тому що вони подадуть на нас до суду і місто буде виплачувати 330 млн грн, які інвестор вклав. Нам потрібно йти іншим шляхом, щоб це не стало навантаженням на місто, якщо ми навпаки можемо зробити з цього озера територію, яка задовольнить киян і суспільство", - зазначила Лимар.