Заступник директора "Київводоканалу" Володимир Костюк озвучив найбільш песимістичний сценарій щодо забруднення питної води, вірогідність якого наразі низька.
Про це повідомила пресслужба "Київводоканалу".
"Ситуація є контрольованою. Якість води. яка подається у домівки киян, відповідає усім встановленим нормам, жодної загрози для споживачів немає", - йдеться у заяві.
"Київводоканал" підкреслив, що готовий до можливих викликів і завчасно робить все, щоб кияни продовжували отримувати якісну воду. Зокрема, фахівці виїжджають для відбору проб у селах Пухівка та Липки в Чернігівській області, щоб оперативно відстежувати ситуацію.
"У випадку погіршення показників якості води у Десні, буде впроваджено технологія посиленого очищення з використанням пилоподібного активованого вугілля, який ефективно усуває органічні забруднення та неприємні запахи. Ця технологія не лише допомагає в поточній ситуації, але й може бути застосована у майбутніх надзвичайних випадках. Посилена взаємодія з партнерами та донорами для забезпечення необхідними реагентами, що є критично важливим для очищення води. Підписаний меморандум з ЮНІСЕФ щодо поставки 120 тон активованого вугілля для впровадження технології посиленого очищення з використанням пилоподібного активованого вугілля", - заявили у "Київводоканалі".
Крім цього, у місці водозабору встановлено додаткове бонове огородження, яке запобігає потраплянню бруду та сміття, що перебувають на поверхні води.
Як повідомляв "Апостроф", за прогнозом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, забруднена вода орієнтовно може досягнути Київщини 14-16 вересня.