Президент Володимир Зеленський під час виступу на відеоконференції лідерів ЄС та лідерів країн СхП заявив, що участь України у програмі "Східного партнерства" наближає державу до членства в Європейському Союзі.
Про це йдеться в повідомленні пресслужби Офісу президента.
За словами Зеленського, мета України - повноправне членство в Євросоюзі.
"Східне партнерство не має обмежувати амбіції партнерів. Комусь достатньо політичного діалогу, комусь – стратегічного партнерства з ЄС, хтось прагне інтеграції до спільного ринку на основі "чотирьох свобод", а хтось, як Україна, вимагає повноправного членства в ЄС", – заявив Зеленський.
Також глава держави наголосив, що стабільне безпекове середовище, фундаментом якого є суверенітет і територіальна цілісність держав, – головна передумова для реалізації цілей ініціативи Східного партнерства.
"На мою думку, Європейський Союз ще не використав повною мірою свій потенціал задля безпеки на Європейському континенті", – зауважив Зеленський.
Зеленський зазначив, що розмір окупованих територій України та кількість громадян, які опинилися там, можна співвіднести з площею та населенням деяких країн ЄС.
"Знаю, вважається, що Східне партнерство не є інструментом для врегулювання конфліктів. Водночас ми не можемо дозволити зовнішнім гравцям надалі дестабілізувати ситуацію в регіоні та створювати нові й нові гарячі точки", – сказав він.
За словами Зеленського, виникнення конфліктів на територіях партнерів зовсім не означає, що соціально-економічні та безпекові проблеми не можуть перекинутися на країни ЄС.
"Україна здатна робити внесок у зміцнення стабільності та безпеки в регіоні: брати участь у місіях, військових та безпекових проєктах ЄС, ініціативах, спрямованих на боротьбу з інформаційними та гібридними загрозами, дезінформацією тощо", – наголосив президент.
Нагадаємо, 12 червня Україна отримала статус члена Програми розширених можливостей НАТО (EOP). Відтак держава стала одним із шести партнерів з розширеними можливостями, поряд з Австралією, Фінляндією, Грузією, Йорданією та Швецією.