RU  UA  EN

Понеділок, 20 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.05
Політика

Новини

19 січня

18 січня

17 січня

Всі новини

Це сумна реальність: експерт розповів, чи можуть санкції США "добити" режим Путіна

Відомий американський політтехнолог-республіканець і письменник Дейн Уотерс пояснив, у чому "слабкість" санкцій США проти Росії.

Про це він розповів в інтерв'ю "Апострофу".

Він наголосив, що не можна судити про американо-російські відносини за останні чотири роки.

"Важливо розуміти, що Америка залучена в питання по всьому світу. І Байден буде приймати такі рішення, які були б кращі для американського населення. Тому коли приймається рішення, притягнути когось до відповідальності чи ні, то воно приймається з урахуванням всієї зовнішньої політики. Але вірю, що всі недобросовісні політики навколо Путіна і сам Путін понесе відповідальність", - сказав політтехнолог.

Він також прокоментував думку про те, що США нібито не намагаються зруйнувати Росію, тому що вона є стримуючим фактором для Китаю, вказавши, що Китай - це більша загроза для світу, ніж Росія. Економічно Пекін контролює більшу частину світу і нарощує військову міць.

"Про що Америка повинна турбуватися більше - про альянс Китаю та Росії. Можна сказати, що чим більше ми санкцій накладаємо на Росію, тим більше ми стимулюємо Москву і Пекін до співпраці. Але і тут повинен бути баланс. Тому що якщо Росія і Китай почнуть активно співпрацювати, світ однозначно чекає біда", - констатував Уотерс.

Він додав, що санкції мало діють на президента РФ Володимира Путіна. Він - мільярдер і не має інтересу приїжджати в США. Також як і російські олігархи. Однак заборона на переміщення грошей буде мати на них більш серйозний вплив. Разом з тим, за його висловом, банківське право - "як вода" і незаконні гроші завжди знайдуть шляхи щоб "текти".

"Тому санкції можуть добре виглядати на папері, але в житті виходить все по-іншому. Треба дивитися, що можна зробити ще. У будь-якому випадку, Америка не збирається йти війною на Росію. Я не бачу можливості, щоб Америка завела свої танки до Криму або кудись на Донбас", - зазначив політтехнолог.

Він також наголосив, що сумна реальність в тому, що завдання санкцій - в створенні проблем у повсякденному житті. Однак ані Путіну ані його оточенню вони проблем не створюють. Людям, які можуть платити хабарі, санкції не шкодять.

"Ті, хто дійсно платить за санкції, це російські громадяни. Це як в Нігерії - санкції проти її банків призвели до того, що прості громадяни не можуть здійснювати банківські операції з зовнішнім світом. А санкції проти військових в тій же М'янмі - що, вони завадили військовим жити чудовим життям? Все це завдало шкоди простим людям. Нам треба шукати нові ідеї і нові рішення", - резюмував Уотерс.

Детальніше читайте в другій частині інтерв'ю Дейна Уотерса "Апострофу": Для повернення Криму Україні потрібно спрацювати на випередження - Дейн Уотерс.