RU  UA

Гітлеризму стало більше: що собою представляє путінська ідея "русского мира"

Внутрішньополітичну ситуацію в Росії можна назвати раннім і м'яким гітлеризмом. А от технології пропаганди у зовнішній політиці Володимира Путіна старанно списані з гітлерівських прописів. І з кожним роком це стає більш помітно.

Про це в ефірі програми "Все по бєспрєдєлу" з Роксаною Руно на Апостроф TV розповів російський політолог, публіцист, вчений Андрій Піонтковський.

У своїх висновках Піонтковський грунтується, перш за все, на знаменитій путінській промові, яку той виголосив у день урочистого так званого "повернення Криму в рідну гавань".

На думку політолога, там навіть термінологія була списана. Виникли нові терміни: "націонал-зрадники", наприклад. Саме так стали називати критиків анексії. На відміну від радянських "ворогів народу", "націонал-зрадники" - це чисто гітлерівська термінологія.

"Головне - це основна концепція тієї промови, концепція російського світу. Він проголошував, що Російська Федерація не просто має право, а й зобов'язана захищати не тільки російських громадян, а й російських, російськомовних, а в подальших редакціях цієї ж концепції - взагалі всіх нащадків тих, що проживали в Російській імперії до 1913 року людей. Захищати по всьому світі", - сказав Піонтковський.

Публіцист вважає, що в цьому полягає вся зовнішня політика Гітлера в 1930-х роках. Основними тезами гітлерівської пропаганди були захист співвітчизників, захист прав співвітчизників.

Політолог зазначив, що гітлерівські тенденції в останній промові Путіна були посилені порівняно з 2014 роком.

"Там вже якісь економічні вимоги до народів оточуючих країн пред'являються. Це не просто відірвані землі, а це величезні скарби, ресурси, і у нас все забрали", - сказав Піонтковський.

Резюмуючи сказане, він зазначив, що за сьогоднішньої концепції президента РФ, мусульман можна відпустити, але Україною і Білоруссю він поступатися не буде.

Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа": Путін в істериці, він буде відчайдушно чіплятися за Україну і Білорусь - Андрій Піонтковський