RU  UA  EN

Субота, 28 грудня
  • НБУ:USD 41.65
  • НБУ:EUR 43.30
НБУ:USD  41.65
Політика

Новини

28 грудня

Всі новини

Ризик є, але ймовірність мала: експерт розповів, що стоїть за панікою навколо ймовірного вторгнення Росії

Заяви США та країн ЄС про можливе вторгнення РФ в Україну можуть свідчити про те, що Володимир Путін ухвалив рішення про напад. Або Захід цілеспрямовано чинить тиск на Москву, намагаючись деескалювати ситуацію.

Про це у своєму Facebook написав український економіст та блогер Сергій Фурса.

Як відомо, 12 лютого президенти США та Росії Джо Байден та Володимир Путін проведуть телефонну розмову. Діалог відбудеться після заяви глави Білого дому про те, що Кремль розпочне повномасштабне вторгнення до України наступного тижня.

За словами Фурси, заяви США та країн Євросоюзу можна по-різному трактувати. Блогер припустив, що Захід, повідомляючи про швидке вторгнення РФ в Україну, знає про справжні плани Володимира Путіна щодо нашої країни.

Водночас, як пише Фурса, Вашингтон може знати про можливу ескалацію в Україні та намагається не повторити "афганський сценарій".

"Американці спізнилися з виведенням своїх людей з Афганістану. Спізнилися з цим багато міжнародних організацій. І отримали дуже багато критики за це. І вони не можуть собі дозволити повтору. На кону їх кар'єри, а в даному випадку це часто найважливіше. У результаті американці тепер дмуть на холодне і перестраховуються, навіть якщо ймовірність сценарію мінімальна", - пояснив блогер свою думку.

Фурса також озвучив третій сценарій, чому США та ЄС щодня повідомляють про швидке вторгнення армії РФ до України. За його словами, інформаційна кампанія Заходу є спробою тиску на Кремль, щоб змусити Володимира Путіна відвести війська від українських кордонів. Блогер припустив, що Вашингтон прийняв "гру" Москви і вирішив підняти ставки.

"Путіна можуть ставити в становище, коли міжнародний тиск на нього зростає. У тому числі з боку його союзників. Китай, наприклад, явно не буде щасливим, якщо все відбудеться зараз, під час Олімпіади. І вже не щасливий, що інформаційне тло конфлікту витісняє з екранів успіхи комуністичного спортивного будівництва. Ціль такого тиску може бути змусити Путіна прибрати ризики і перестати блефувати, лякаючи західний світ війною", - продовжив Фурса у своїй публікації.

Український економіст зазначив, що ризик повномасштабного вторгнення РФ в Україну існує, проте підтримка нашої країни у кілька разів вища, якщо порівнювати з початком російської агресії у 2014 році. Місяці інформаційної війни, за словами Фурси, призвели до того, що Європа однозначно виступає за підтримку України та вважає Путіна агресором.

"Ми не можемо знати, нападе Путін чи ні. Ми не можемо вплинути на це. Ми не маємо права капітулювати. І ми повинні зберігати холодну голову, навіть розглядаючи найгарячіші сценарії", - резюмував блогер у своєму Facebook.

Читайте також матеріал "Апострофа": ‚Загострення у ЗМІ чи на кордоні? Що відомо про можливе вторгнення Росії в Україну