RU  UA  EN

Четвер, 21 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Політика

Новини

21 листопада

Всі новини

Вперше в історії: Китай визнав агресію Росії проти України

Китай, який поважає статус держав-членів як суверенних держав після розпаду Радянського Союзу, вперше проголосував за резолюцію Генеральної асамблеї ООН, в якій Росія називається агресором.

Про це повідомив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

"Спроба РФ зняти згадку про агресію щодо України провалилася в ГА. Проти резолюції проголосували 5 відомих борців з правами людини – РФ, Білорусь, Нікарагуа, Сирія, КНДР", – зазначив дипломат.

Читайте: Переговори можливі вже влітку: як Макрон за допомогою Китаю хоче "помирити" Україну та Росію

Йдеться про резолюцію A/77/L.65 щодо співробітництва між ООН та Радою Європи, яка ухвалювалася на ГА ООН 26 квітня.

Росіяни намагалися виключити пункт, в якому йдеться: "враховуючи, що безпрецедентні виклики, які стоять сьогодні перед Європою після агресії Російської Федерації проти України, а до цього проти Грузії, та припинення членства Російської Федерації у Раді Європи, вимагають зміцнення співробітництва між Організацією Об'єднаних Націй та Радою Європи, особливо для того, щоб оперативно відновити та підтримувати мир та безпеку на основі поваги суверенітету, територіальної цілісності та політичної незалежності будь-якої держави, забезпечувати дотримання прав людини та норм міжнародного гуманітарного права під час військових дій, відшкодовувати збитки, завдані жертвам, та притягти до відповідальності всіх тих, хто винний у порушенні норм міжнародного права".

"За" проголосували 122 країни, а "утрималися" – 18. Крім китайської делегації, за цю резолюцію також проголосували Індія, Бразилія та Туреччина, які раніше підтримували Росію, відмовляючись брати участь у голосуванні.

Нагадаємо, раніше ми писали, чому Китай "зачастив" до Росії.

  • Вас може зацікавити:

Китай готується до розпаду РФ? Влада опублікувала карту з "віджатою" росіянами територіями

Зеленському треба бути обережним: як Китай поглинає Росію

Візит Сі Цзіньпіна до Путіна: які результати дводенних переговорів