Президент США Джо Байден і президент України Володимир Зеленський у четвер, 13 червня, підписали двосторонню безпекову угоду, спрямовану на посилення оборони України від російських загарбників, вона буде діяти 10 років.
Про це розповіли у ЗМІ "Апостроф TV".
Читайте також: США завдали потужного санкційного удару по економіці РФ
Угода, підписана на полях саміту G7 в Італії, має стати ще одним кроком до можливого членства України в НАТО.
"Сторони визнають цю угоду як підтримку мосту до можливого членства України в альянсі НАТО", - йдеться в тексті.
Зеленський закликав країни G7 підготувати "план Маршалла" для відновлення України й ухвалити його на саміті НАТО у Вашингтоні.
Згідно з угодою, Сполучені Штати підтвердили свою підтримку захисту суверенітету та територіальної цілісності України, оскільки Росія продовжує просуватися на східному фронті України.
"Для забезпечення безпеки України обидві сторони визнають, що Україні потрібні значні військові сили, надійні можливості та стійкі інвестиції в її оборонно-промислову базу, які відповідають стандартам Організації Північноатлантичного договору (НАТО)," - йдеться в тексті
Угода передбачає, що у разі збройного нападу або загрози нападу на Україну вищі офіційні особи США та України зустрінуться протягом 24 годин для консультацій щодо реагування та визначення додаткових оборонних потреб України.
"Сполучені Штати мають намір надати довгострокову матеріальну підтримку, навчання та консультування, забезпечення, розвідку, безпеку, оборонно-промислову, інституційну та іншу підтримку для розвитку українських сил безпеки та оборони, здатних захищати суверенну, незалежну, демократичну Україну та стримування майбутньої агресії", - йдеться в тексті угоди.
Раніше "Апостроф" писав про Джо Байдена, який розповів, яким має бути "міцний" мир в Україні.
- Вас також може зацікавити:
Путін просив Сі не їхати в Швейцарію: подробиці візиту диктатора до Китаю
Ніколи не роздмухували вогонь: Китай відреагував на закиди Зеленського
Спущені Путіним собаки можуть розвернутися: на Заході дали прогноз закінчення війни в Україні