Україна має намір серйозно збільшити пропускну здатність на західному кордоні. Це передбачено проєктом Стратегії з розбудови прикордонної інфраструктури з Європейським Союзом та Молдовою до 2030 року.
Про це повідомив заступник міністра розвитку громад і територій Сергій Деркач.
За його словами, через велику війну наразі навантаження на пункти пропуску зросло в рази. Тому варто адаптувати кордон до наявних потреб.
"Окрім цього, це один з індикаторів Ukraine Facility Plan. Термін його виконання – грудень цього року. Очікуємо, що невдовзі документ буде затверджений урядом", – прокоментував Деркач.
Пропускну здатність прикордонної інфраструктури збираються збільшити шляхом реконструкції наявних пунктів пропуску та будівництва нових включно з під'їзними шляхами. Мова йде про реконструкцію шести пунктів пропуску з Польщею, трьох – на кордоні зі Словаччиною, п'яти – з Румунією, трьох – з Угорщиною та 11 – з Молдовою.
Водночас йдеться про будівництво нових пунктів пропуску:
- Біла Церква – Сігету-Мармацієй;
- Біля Криниця – Клімеуць;
- Руська – Ульма та Шепіт – Ізвореале на кордоні з Румунією;
- Велика Паладь – Надьгодош, Дийда – Берегдароц – з Угорщиною.
Разом з тим у планах запровадити спільний контроль із сусідніми державами, зменшення часу очікування в черзі та створення мережі сервісних зон. Деркач додав, що погодження від Єврокомісії Україна вже отримала.
До речі, президент Володимир Зеленський зауважував, що в України поки немає достатнього обсягу сили для повернення державних кордонів станом на 1991 рік. Відтак, питання деокупації Криму буде вирішуватися дипломатичним шляхом.