Україна досягла значного прогресу в інтеграції з Європейським Союзом, зокрема у сфері зовнішньої політики та безпеки.
Про це повідомив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.
За його словами, рівень сумісності зовнішньої політики України, а також політики безпеки та оборони з відповідними політиками ЄС є безпрецедентно високим. Це було підтверджено в процесі скринінгу законодавства за переговорним розділом 31 "Зовнішня політика та політика безпеки та оборони", який завершився на початку березня цього року.
"Рівень приєднання України до зовнішньополітичних заяв та рішень ЄС, що є одним з критеріїв у переговорах та вступі, складає 95% за підсумками 2024 року, і 100% за підсумками перших місяців 2025 року. Успішний скринінг та його попередні висновки є результатом тривалої роботи України в напрямку синхронізації з найкращими практиками ЄС і спільною політикою Євросоюзу в сфері зовнішніх відносин та безпеки", - зазначив міністр.
Також Сибіга додав, що наразі українська сторона очікує офіційного скринінгового звіту Європейської Комісії та, відповідно, рішення про відкриття переговорного кластера 6 "Зовнішні відносини". Це рішення можуть ухвалити після відкриття кластера 1 "Основи", який має бути відкритим першим.
Головним переговірником України з ЄС є віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України - міністерка юстиції Ольга Стефанішина. Міністерство закордонних справ України є головною координуючою інституцією з українського боку у переговорному процесі за 31-м розділом "Зовнішня політика та політика безпеки і оборони".
До того ж до цього процесу залучені близько 30 інших органів влади та експертне середовище.
До речі, євроінтеграція України сприятиме забезпеченню стратегічної автономії європейської металургійної промисловості від Росії, а також дасть змогу отримати безпеку у цій галузі. Тому Україна і ЄС взаємно зацікавлені у співпраці, і бачать безліч можливостей для синергії.